Edukacja

  • 14 października 2022
  • wyświetleń: 2753

[ZDJĘCIA] Dzień Nauczyciela w Goczałkowicach

Przygotowują młodych ludzi do dorosłego życia, przekazują wiedzę, rozwijają talenty. 14 października mają swoje święto! W piątek w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej w SP nr 1 w Goczałkowicach - 14.10.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W spotkaniu udział wzięli nauczyciele oraz pracownicy placówki, również emerytowani, uczniowie, a także Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Maria Ożarowska, sekretarz gminy, przedstawiciele Rady Rodziców.

- Ktoś kiedyś powiedział, że w dzisiejszym świecie jest dużo ludzi, którzy chcą wykonywać wielkie, wspaniałe dzieła, a tak niewielu, którzy z głębi serca, z poczuciem prawdziwej radości chcą zajmować się drobnymi sprawami młodego człowieka. Drodzy nauczyciele, pracownicy oświatowi, skoro przychodzicie do szkoły z uśmiechem, macie w sobie poczucie pewnej misji to spełnienia, to znaczy, że macie to coś - powołanie - powiedziała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Dziękuję, że przygotowujecie młodych ludzi do dorosłego życia, przekazujecie wiedzę, umiejętności, doświadczenia, rozwijacie talenty, by wyrośli na mądrych ludzi. Dziękuję także, że uczestniczycie w życiu naszej lokalnej społeczności - dodała wójt.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia nauczycieli i pracowników szkoły. Nagrody wręczyły Beata Smolarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Agnieszka Niwińska, wicedyrektor szkoły. Do podziękowań i życzeń przyłączyli się uczniowie, którzy przygotowali program artystyczny dla swoich opiekunów. Nie brakowało m.in. występów zespołu regionalnego, zespołu wokalnego czy prezentacji typów nauczycieli. Symboliczny klucz do szkoły odebrali natomiast przedstawiciele nowego samorządu uczniowskiego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt Gabriela Placha oraz sekretarz Maria Ożarowska odwiedziły także oba gminne przedszkola. Na ręce dyrektorek Publicznego Przedszkola nr 1 oraz Publicznego Przedszkola nr 2 przekazały kwiaty oraz życzenia dla wszystkich pracowników.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj