pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 19 lipca 2022
  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 3726

"Rolniczok" rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Śląskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie zawarł umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Uczniowie będą korzystać z oferty wykładów i warsztatów uczelni.

Reklama

rolniczok, uś pzs nr 2
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie zawarł umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach - 07.2022 · fot. powiat


Podpisy na umowie o współpracy złożyli w ubiegłym tygodniu: dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ oraz dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie Piotr Cygan. W spotkaniu uczestniczyły także prodziekan ds. współpracy dr Anna Trzcionka-Wieczorek, dr Natalia M. Ruman (koordynator ze strony uczelni) oraz Beata Skrzypczyk (koordynator ze strony szkoły).

Porozumienie dotyczy współpracy pomiędzy Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji a szkołą w zakresie prowadzenia przez nauczycieli akademickich wybranych zajęć i wspierania nauczycieli szkoły w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Uczniowie PZS nr 2 będą mieli możliwość brania udziału w wybranych zajęciach prowadzonych na terenie Uniwersytetu Śląskiego. Z kolei studenci UŚ będą mogli odbywać praktyki pedagogiczne w szkole oraz przeprowadzać zajęcia obserwacyjne i badania.

rolniczok, uś pzs nr 2
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie zawarł umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach - 07.2022 · fot. powiat


- Uczniowie, przede wszystkim z klas liceum o innowacji pedagog społeczny i artystycznej, jak również z technikum fotografii i multimediów, będą mogli korzystać z oferty warsztatów i wykładów Uniwersytetu Śląskiego, będą zapraszani na wernisaże, zajęcia w pracowniach i plenery Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji - informuje Piotr Cygan, dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie, podkreślając, że szkoła już wcześniej współpracowała z Uniwersytetem Śląskim, a teraz współpraca nabierze nowego charakteru.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie jest także partnerem m.in. z Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach czy Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj