pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 10494

[FOTO] 402 maturzystów ze szkół powiatowych odebrało świadectwa

Ponad 400 tegorocznych maturzystów czterech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat pszczyński pożegnało w piątek, 29 kwietnia szkolne mury. Uczniowie odebrali świadectwa, jednak do szkół powrócą 4 maja, by przystąpić do egzaminu dojrzałości.

Reklama

Zakończenie roku szkolnego maturzystów - I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - 29.04.2022 · fot. Powiat


Kwitnące kasztany przypominają, że za moment maturzyści rozpoczną matury. Zanim to jednak nastąpi, uczniowie ostatnich klas liceów i techników odbierają świadectwa ukończenia szkoły. Powiatowe szkoły ponadpodstawowe ukończyło 402 uczniów liceów i techników.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 29.04.2022 · fot. Powiat


Każdy absolwent powiatowej szkoły otrzymał w prezencie długopis z symbolami powiatu pszczyńskiego. - Zdajcie egzamin dojrzałości, idźcie na wymarzone studia i ciągle się rozwijajcie. Nie poddawajcie się, gdy coś się nie uda. Budujcie życie na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście - mówił Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński życząc maturzystom powodzenia na najważniejszym egzaminie w ich dorosłym życiu.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie - 29.04.2022 · fot. Powiat


Podczas uroczystej akademii w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie Sandra Beberok odebrała "Złoty Indeks Akademii WSB" uprawniający do bezpłatnego podjęcia studiów I stopnia w trybie stacjonarnym na uczelni, która ufundowała nagrodę.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - 29.04.2022 · fot. Powiat


W trakcie gali pożegnania klas maturalnych I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie wręczono certyfikaty językowe Delf na poziomach A2 i B1. Uczniowie odebrali także certyfikaty z języka angielskiego na poziomie B2.

W gronie najlepszych absolwentów szkół powiatowych znaleźli się: Michał Dziurosz (PZS nr 1 w Pszczynie), Aneta Lasek (PZS nr 2 w Pszczynie), Aleksandra Mika (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie) oraz Natalia Paciorek (ZSZiO w Woli).

mp / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.