pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 2503

Uczniowie "Rolniczoka" jadą na praktyki do Portugalii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Dzięki akredytacji Erasmusa uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wyjadą ponownie na praktyki zawodowe. W lutym do Portugalii wyleci 24 uczniów uczących się w zawodach: technik ekonomista, technik elektryk, technik informatyk, technik reklamy, technik mechatronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik organizacji turystyki.

Reklama

Zagraniczne praktyki uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie · fot. Monika Działkowska


Powiatowy Zespół Szkół nr 2 od wielu lat realizuje z powodzeniem wiele projektów i nie zwalnia tempa. Solidnie pracuje, bo już w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczął realizację kolejnego projektu przewidzianego na najbliższe 7 lat.

Lutowy wyjazd odbędzie się w ramach realizacji projektu "Bilet do kariery - I" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Natomiast w marcu z tego samego projektu wyjedzie do Czech na staż zawodowy 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Zagraniczne praktyki zawodowe to wspaniała okazja dla uczniów na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w specjalnie wybranych dla nich przedsiębiorstwach.

Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy będą mieli okazję wzięcia udziału w miesięcznym stażu zawodowym zorganizowanym zgodnie z założeniami kształcenia zawodowego oraz indywidualnymi potrzebami uczniów. Wyjazd na praktyki zostanie poprzedzony przygotowaniem obejmującym zajęcia z języka portugalskiego, zajęcia pedagogiczno-kulturowe oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.
Poprzez udział w takich projektach uczniowie mają możliwość doskonalenia praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych w celu zwiększenia ich potencjalnej atrakcyjności na rynku pracy, zdobycia doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym, nabycia kwalifikacji kluczowych dla przyszłego zatrudnienia. Uczniowie mogą również nauczyć się lub poszerzyć znajomość języka obcego, a także poznać kulturę, obyczaje i historię krajów europejskich, do których wyjeżdżają.

ar / pless.pl

źródło: PZS nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj