pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 11 czerwca 2006
  • wyświetleń: 4570

Wola: Święto szkoły

W niedzielę 11 czerwca w Zespole Szkół Gimnazjalno - Licealnym w Woli odbyło się trzecie z kolei Święto Szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, mieszkańcy Woli i cała społeczność szkoły. Mottem przewodnim była myśl Alberta Einsteina "Tylko życie poświęcony innym warte jest przeżycia".

Wola: Święto szkoły


Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się o godzinie 14.00 III Gminnym Konkursem Ortograficznym dla Dorosłych. Nagrody ufundowali Wójt Gminy Miedźna i Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej.

Laureatami zostali: w kategorii dorosłych: I miejsce Jolanta Stanek, II miejsce Barbara Małecka, III miejsce Katarzyna Rudzielewicz, w kategorii dla młodzieży ponadgimnazjalnej: I miejsce Bartosz Krzyszkowski, II miejsce Karolina Jakubas, III miejsce Karolina Stańczyk

Po oficjalnym rozpoczęciu o godzinie 15.00 odbył się spektakl przygotowany przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły pt. "światełko nadziei". Spektakl zdobył I miejsce w tegorocznym międzygminnym konkursie "tort Baby Jagi"

Bardzo ważnym punktem naszego święta był monodram pana  Augusta Kowalczyka, znanego aktora i byłego więźnia obozu w Oświęcimiu, pt. "6804 z pamięci - gawęda osobista". Była to dla wszystkich uczestników uroczystości żywa lekcja historii, wrażliwości na cierpienie, a zarazem nadziei.

Kolejnym punktem były krótkie wystąpienia zaproszonych gości i uczniów naszego liceum profilowanego, którzy dzielili się swoim doświadczeniem w pracy w wolontariacie.  Kilka refleksyjnych utworów zaprezentował w tym miejscu szkolny zespół wokalno- instrumentalny.
Przedstawiono też kandydatów na patrona szkoły. Są nimi: Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Brat Albert Chmielowski, Wojciech Korfanty, św. Jan Bosko.

Po prezentacji kandydatów na patrona szkoły, krótki zarys zasad wychowania w szkole salezjańskiej przedstawił ksiądz Stanisław Urbań

(TB)

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.