Edukacja

  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1734

3 tys. zł na zakup książek dla dzieci z Przedszkola nr 6 w Pszczynie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa został wdrożony w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie · fot. Przedszkole nr 6 w Pszczynie


Z ogromną radością informujemy, że Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł na zakup książek w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

Nowo zakupione książki bardzo ucieszyły dzieci, które z zaciekawieniem je przeglądały i słuchały czytanych im opowiadań i bajek.

W ramach realizacji Programu zaplanowaliśmy szereg działań promujących czytelnictwo zarówno wśród najmłodszych dzieci, jak i rodziców:

  • "Poranek z książką" to codzienne wspólne czytanie książeczek przez nauczycieli
  • i pracowników przedszkola;
  • "Poczytaj mi mamo" - cykliczne spotkania z rodzicami i przedstawicielami różnych zawodów, w celu wspólnego czytania książeczek.
  • "Młodzież czyta dzieciom" - cykliczne spotkania z młodzieżą Pszczyńskiego Hufca Pracy, w celu wspólnego czytania literatury pięknej.


Podsumowaniem cyklów czytelniczych były konkursy dla dzieci 3 i 4-letnich pt.:"Mój ulubiony bohater" oraz międzygrupowy konkurs wiedzy o książce dla dzieci 5-6-letnich pt.: "Czy znasz tę książkę?" Nagrodami były oczywiście zakupione w ramach Programu książeczki dla dzieci.

Podjęliśmy także współpracę z Bibliotekami: Publiczną oraz Pedagogiczną w Pszczynie a także Miejsko-Powiatową Biblioteką nr 6 w Pszczynie. W ramach tej współpracy zaplanowano m.in.:

  • udział przedszkolaków w kampanii Biblioteki Publicznej w Pszczynie: "Mała książka - wielki człowiek"
  • spotkanie z pracownikami Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie. "Podstawy edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości dla dzieci"
  • przedstawienie pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki nr 6 w Pszczynie dzieciom pt:"Teatrzyk KAMISHIBAI".


To nie wszystkie działania, które zaplanowaliśmy. Do końca bieżącego roku szkolnego zamierzamy jeszcze spotkać się ze znaną autorką książek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską, a także poznać "archiwalne cuda" podczas wycieczki do oddziału Archiwum Państwowego w Pszczynie.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom, paniom bibliotekarkom, młodzieży Pszczyńskiego Hufca Pracy bardzo serdecznie dziękujemy!

źródło: Przedszkole nr 6

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.