pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 3042

Szkoła Podstawowa nr 2 bierze udział w projekcie Erasmus+

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Pod koniec 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie rozpoczęła przygodę z Erasmusem. Pracujący nad projektem "Nauczyciel też uczeń" zwrócili uwagę na dwa szkolenia odbywające się w Grenadzie - "Kluczowe umiejętności współczesnego nauczyciela" oraz "Nauczyciel jako trener, mentor, coach". Uczniowie już teraz jadą do Hiszpanii!

Reklama

szkoła podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 2 w projekcie Erasmus+ · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Jakie korzyści przyniesie udział w szkoleniach? Przede wszystkim prowadzący wybrane kursy podpowiedzą, w jaki sposób uatrakcyjnić zajęcia, jak pobudzić i skupić uwagę uczniów, jak usprawnić komunikację. To wszystko przyczyni się z pewnością do poprawy jakości pracy szkoły, a uczestnikom obce będzie pojęcie wypalenia zawodowego.

Podczas warsztatów kursanci dowiedzą się także, w jakie role może wchodzić współczesny nauczyciel, jak stać się trenerem, mentorem czy coachem. Pogłębią także wiedzę z zakresu psychologii, aby już po wakacyjnej przerwie wykorzystać ją w sali lekcyjnej i na szkolnym korytarzu, a przede wszystkim podzielić się z tą wiedzą z pozostałymi nauczycielami.

Po napisaniu i zaakceptowaniu wniosku rozpoczął się proces rekrutacyjny. Ostatecznie uczestnicy zostali podzieleni na dwie ośmioosobowe grupy składające się zarówno z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli przedmiotów humanistycznych, matematyczno- przyrodniczych, wychowawców jak i kadry zarządzającej. Pierwotne plany, w związku z pandemią COVID- 19, musiały zostać zmienione, nie udało się wyjechać na szkolenie w roku 2020. Oba wyjazdy odbędą się w roku 2021. Pierwsza grupa wyjedzie do Hiszpanii od razu po zakończeniu roku szkolnego, druga - w pierwszej połowie lipca.

Aby w pełni uczestniczyć w wybranych formach doskonalenia zawodowego, nauczyciele wzięli także udział w czerdziestogodzinnym kursie języka angielskiego oraz w szkoleniu kulturowym.

Dorota Koczar, Olga Jaworska / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj