pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 18 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3726

Młodzi mechanicy z PZS nr 1 wystartowali w Ogólnopolskich Mistrzostwach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

23 zespoły reprezentowały Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w I etapie X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021. To największy w Polsce konkurs dla młodych i zawodowych mechaników. Są już wyniki! Uczniom z Pszczyny udało się zdobyć 5. i 17. miejsce!

Reklama

Młodzi mechanicy z PZS nr 1 wystartowali w Ogólnopolskich Mistrzostwach - 18.06.2021 · fot. powiat


Uczestnicy X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników stanęli do rywalizacji w kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Elektromobilni, Młody Lakiernik, Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. I etap konkursu odbył się 18 czerwca w formule online. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie reprezentowały 23 dwuosobowe zespoły.

Poznaliśmy już wyniki! Pszczyńscy uczniowie zdobyli 5. miejsce w kategorii "Elektromobilni" (to kategoria, w której chodziło o zachęcenie do wdrażania elektromobilności) oraz 17. miejsce w kat. Młody Mechanik. Gratulujemy!

- Byliśmy bardzo silną grupą. W mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali uczniowie kształcący się w zawodach mechanik i technik pojazdów samochodowych, którzy wystartowali w dwóch kategoriach: Młody mechanik oraz Elektromobilni - mówiła w dniu zawodów Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

- Świetnie, że uczniowie korzystają z takich możliwości, jak uczestnictwo w konkursach, bo to jest najlepszy sposób na przyswojenie wiedzy. A przy okazji można wygrać i mieć z tego korzyści - mówił tuż przed startem testu wicestarosta Damian Cieszewski, który życzył młodym mechanikom powodzenia.

Najlepsze zespoły z całej Polski zakwalifikują się II etapu, który zostanie przeprowadzony we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych w Poznaniu.

Uczniowie podczas trwania rywalizacji połączyli się ze studiem konkursu w Warszawie.

Zobaczcie wideo promujące konkurs z udziałem młodych mechaników:

Loading...


W razie problemów z odtwarzaniem filmik można obejrzeć na Facebooku pod linkiem:
www.facebook.com/104191288430388/videos/570185351009434

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj