pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 1546

Policyjny profilaktyk rozmawiał z uczniami o mowie nienawiści

Powrót uczniów do szkół, a także do ważnych tematów społecznych. Mł. asp. Szymon Czysz zajął się tematyką mowy nienawiści i poszanowania godności. Młodzi słuchacze wykazali się dużym zainteresowaniem.

Czym jest mowa nienawiści? Policyjny profilaktyk rozmawiał z uczniami
Czym jest mowa nienawiści? Policyjny profilaktyk rozmawiał z uczniami · fot. KPP Pszczyna


Język ma niewyobrażalną moc - rozumiemy świat w taki sposób, w jakim o nim opowiadamy. Taka dewiza przyświecała pszczyńskiemu profilaktykowi, który dzisiaj prowadził zajęcia dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej we Frydku. "Mowa nienawiści, hejt" był tematem spotkania - prelekcji, która odbyła się on-line dla klas I-III. Mł. asp. Szymon Czysz poprzez rozmowę, przykłady, materiały filmowe starał się w sposób jasny i przystosowany do wieku odbiorców objaśnić między innymi takie pojęcia jak mowa nienawiści czy poszanowanie godności. Młodzi słuchacze z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania, ale także nie wstydzili się ich zadawać. W zajęciach średnio uczestniczyło około 20 uczniów, między 7., a 10. rokiem życia.

Czym jest mowa nienawiści? Policyjny profilaktyk rozmawiał z uczniami
Czym jest mowa nienawiści? Policyjny profilaktyk rozmawiał z uczniami · fot. KPP Pszczyna


W czasie pandemii sporą część czasu my, dorośli, jak i dzieci, spędzamy przed monitorem komputera. Nasze kontakty międzyludzkie w znacznym stopniu zostały ograniczone. Warto jednak pamiętać, żeby w tych trudnych czasach pielęgnować od najmłodszych lat empatię, równość i szacunek wobec drugiego człowieka.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.