pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2674

Seniorzy z gminy Miedźna w projekcie Śląskiej Akademii Senior@

Seniorzy z gminy Miedźna uczestniczą w projekcie Śląskiej Akademii Senior@, czyli bezpłatnych szkoleń komputerowych dla Seniorów powyżej 65 roku życia.

Seniorzy z gminy Miedźna w projekcie Śląskiej Akademii Senior@ - 04.2021 · fot. UG Miedźna


W trosce o bezpieczeństwo, szkolenia odbywają się zdalnie (on-line). Wszyscy uczestnicy bardzo szybko poradzili sobie z wyzwaniami techniki. Na obecnym etapie szkolenia uczestnicy projektu otrzymali tablety, które przechodzą na ich własność. Wręczyli je uczestnikom w sali Gminnego Ośrodka Kultury wójt Jan Słoninka wraz z opiekunem grupy - Justyną Janosz.

Podczas szkoleń 10-osobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Kurs uczy co można zyskać dzięki e-receptom, a także jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu. Słuchacze poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizowane są w trakcie kilkunastu spotkań.

www.miedzna.pl/2021/04/06/24450/

ar / pless.pl
źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.