pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 1429

Korepetycje z języka niemieckiego - wolontariat Polska 2050

Janusz Nowak - wolontariusz Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni zaprasza na bezpłatne korepetycje z języka niemieckiego. Ogólnopolski program korepetycji skierowany jest do dzieci z rodzin zastępczych.

korepetycje, korki
Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni zaprasza na bezpłatne korepetycje · fot. pixabay.com


- Jak to działa? Tworzymy ogólnopolską bazę wolontariuszy chętnych do pomocy w zdalnych korepetycjach - mogą to być zarówno wolontariusze Stowarzyszenia PL2050 Szymona Hołowni, ale i ich znajomi spoza Ruchu - w myśl idei - "Łączmy się w działaniu - mówi Janusz Nowak.

- Następnie poprzez fora ogólnopolskie rodzin zastępczych, ale i inne dostępne kanały, przy współpracy z koordynatorami regionalnymi akcji (lokalne fora, PCPR-y i inne możliwości kontaktu) dociera informacja o możliwości skorzystania ze zdalnych korepetycji. Po zgłoszeniu potrzeb danej rodziny znajdujemy wolontariusza udzielającego korepetycji na danym poziomie i kontaktujemy go z rodziną - przedstawia społecznik.

Wolontariusz sam ustala z rodziną czas, zakres i sposób komunikacji. Po ustaleniu szczegółów z rodziną, wolontariusz przesyła informację zwrotną z potwierdzeniem, aby można było oznaczyć dany obszar jako zrealizowany, a potem co jakiś czas zdaje relację z odbywających się zajęć.

Akcja jest ogólnopolska, a zajęcia odbywają się zdalnie. W związku z tym, mile są też korepetytorzy spoza Polski.

- Potrzeby rodzin zastępczych są ogromne, wiec wspólnie zróbmy wszystko, by je wesprzeć. Działamy wspólnie dla jednego celu - mamy tę moc! Wszelkie kwestie prosimy kierować na maila: pieczazastepcza@polska2050.pl - dodaje Janusz Nowak, który ma przyjemność być jednym z korepetytorów z języka niemieckiego.

- Chętnie pomogę młodzieży w tym trudnym dla nich i dla nas czasie - mówi.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.