pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 2496

Jak reagować na inf. o podłożeniu bomby - szkolenie dla dyrektorów

W czwartek z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie przeprowadzone zostało szkolenie online dotyczące reagowania na informację o podłożeniu ładunków wybuchowych w jednostkach oświatowych.

W szkoleniu, które było odpowiedzią na niepokojący trend zgłoszeń alarmów bombowych, wzięło udział około pięćdziesięciu dyrektorów szkół i przedszkoli z Pszczyny oraz pozostałych gmin powiatu pszczyńskiego.

- Temat bezpieczeństwa dzieci w prowadzonych przez gminę Pszczyna przedszkolach i szkołach zawsze traktujemy priorytetowo. Przeprowadzone wspólnie z policją szkolenie z pewnością pozwoli dyrektorom placówek lepiej przygotować się do sytuacji ewentualnego zagrożenia związanego ze zgłoszeniem podłożenia ładunku wybuchowego, aczkolwiek miejmy nadzieję, że takie sytuacje nigdy nie będą miały miejsca - mówi zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Dla dyrektorów była to również okazja do zapoznania się i nawiązania współpracy z nowym komendantem Komendy Powiatowej w Pszczynie w Pszczynie - mł. insp. Grzegorzem Bonalskim.

Poza szczegółowymi informacjami i praktycznymi wskazówkami, które dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali podczas szkolenia, dostarczone drogą elektroniczną zostały materiały związane z tematem spotkania. Będą one wykorzystywane w przekazywaniu wiedzy nauczycielom oraz uczeniu zasad bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.