pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1616

Język francuski w przedszkolu im. Misia Puchatka w Pszczynie

W Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie dzieci biorą udział w lekcjach języka francuskiego.

Lekcje języka francuskiego w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie - 02.2021 · fot. Przedszkole nr 6 w Pszczynie


Od kilku lat dzieci z naszego przedszkola mają okazję uczestniczyć w zajęciach z języka francuskiego. Dzięki pani Elżbiecie Matuli, mamie naszego Wojtusia, przedszkolaki poznają język francuski. Znają już podstawowe kolory w tym języku, nazwy zwierząt, potrafią się przedstawić, znają zwroty grzecznościowe, potrafią liczyć po francusku. Spotkania te są zawsze radosne, pełne niespodzianek, a przede wszystkim skarbnicą wiedzy i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

W czasie tych zajęć dzieci podejmuję różne aktywności: śpiewają, tańczą, rysują, malują itp. Ostatnie spotkanie z językiem francuskim było wyjątkowe, a to dlatego, że poprowadzone przez Wojtka Matulę. Chłopczyk godnie reprezentował swoją mamę. Przygotował się perfekcyjnie do zajęć. Opowiadał o zwyczajach Francuzów, o ich ulubionych potrawach, wspomniał o najszybszym pociągu -TGV. Pokazał dzieciom najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża - wieżę Eiffla. Wspólnie oglądaliśmy bajkę ,,Świnka Peppa- listowy przyjaciel", w której dzieci mogły usłyszeć kilka wyrażeń w języku francuskim. Dzieci poznały nowe słówka: bonjour, merci, au revoir ça va.

Na koniec Wojtuś poprosił dzieci, aby ozdobiły różnymi elementami dekoracyjnymi kontur wieży Eiffla. Przedszkolaki pięknie ubrały ,,Żelazną damę" w kolorowe literki, owoce, błyszczące cekiny i pomponiki. Wojtuś przygotował również dla każdego dziecka niespodziankę - mały breloczek z wieżą Eiffla.

Prowadzący otrzymał od dzieci gromkie brawa za te fantastyczne zajęcia. Myślę, że będzie ono inspiracją dla kolejnych odważnych przedszkolaków, które już wkrótce poprowadzą samodzielnie kolejne zajęcia prezentując swoje hobby i zainteresowania.

źródło: Przedszkole nr 6

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.