pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 1782

W ZSO w Pawłowicach powstanie technikum rachunkowości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach powstanie technikum rachunkowości.

Plany utworzenia od września 2021 nowego profilu kształcenia są odpowiedzią na sygnały płynące z rynku pracy, na którym poszukiwani są specjaliści od rachunkowości. Każda firma czy instytucja potrzebuje kogoś do spraw związanych z finansami i ich rozliczaniem. Dotychczas przepisy pozwalały na kształcenie w tym kierunku w ramach szkoły policealnej, ale zmiana przepisów umożliwiła utworzenie techników o tym profilu dla absolwentów szkół podstawowych.

W piątek, 12 lutego w Urzędzie Gminy Pawłowice odbyło się spotkanie wójta Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowry z przedstawicielami biur rachunkowych, firm, szkół i jednostek organizacyjnych z terenu gminy. Dyskutowano o możliwościach współpracy pomiędzy pracodawcami a szkołą, aby uczniów nowego technikum jak najlepiej przygotować do wykonywania zawodu. ZSO ma duże doświadczenie w organizowaniu nauki w połączeniu z praktyką u konkretnych pracodawców. Od kilku lat na tej zasadzie z dobrymi efektami działa technikum logistyczne (praktyki w firmie JAS-FBG), technikum chłodnictwa i klimatyzacji (praktyki w firmie JBG-2), technikum elektryczne i technikum górnicze (praktyki w KWK "Pniówek" - JSW S.A.).

Podobnie rzecz miałaby się z uczniami technikum rachunkowości, którzy szlify w zawodzie mogliby zdobywać w biurach rachunkowych, działach księgowości dużych firm czy sekretariatach gminnych szkół. Aby uruchomić szkołę, muszą być chętni, dlatego szkoła już umieściła na swojej stronie informacje o nowym kierunku kształcenia, a firmy Kancelaria finansowo-podatkowa Beata Obracaj, Biuro Rachunkowe "Rationalis" mgr Krzysztof Woryna, Kancelaria rachunkowa Anna i Grzegorz Wowra, Firma spedycyjna "JAS-FBG" i gmina Pawłowice objęły nowy kierunek kształcenia swoim patronatem.

Informacje o technikum rachunkowości w ZSO Pawłowice

Loading...

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj