pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5393

Po 18 latach zmienia się dyrektor szkoły w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

Po osiemnastu latach pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie na emeryturę przeszła Jolanta Skrzyńska-Gorska.

Po osiemnastu latach pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie na emeryturę przeszła
Po osiemnastu latach pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie na emeryturę przeszła Jolanta Skrzyńska-Gorska · fot. UM Pszczyna


Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała w 1983 roku jako wychowawca w Państwowym Domu Dziecka w Pszczynie. Rok później jako nauczyciel języka polskiego, historii oraz wychowania obywatelskiego trafiła do Szkoły Podstawowej nr 6 w Czarkowie. Placówka w 2000 roku została przekształcona w Zespół Szkolno-Przedszkolnym. Dwa lata później Jolanta Skrzyńska-Gorska objęła prowadzenie jednostki.

- Bardzo trudno rozstawać się z pedagogami, którzy w jednej placówce przepracowali ponad 36 lat. Z drugiej strony w życiu każdego człowieka jest etap, kiedy przechodzimy na zasłużoną emeryturę. Życzymy więc zdrowia, pogody ducha i czasu na realizację własnych planów. Bardzo dziękuję za cały wkład i zaangażowanie w prace z młodzieżą. Z pewnością przez wiele najbliższych lat Pani Jolanta będzie miała okazję być dumna ze swoich wychowanków - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Do końca sierpnia placówką będzie zarządzała Kornelia Kuś.
Do końca sierpnia placówką w Czarkowie będzie zarządzała Kornelia Kuś · fot. UM Pszczyna


Wzruszenia nie kryła także odpowiedzialna za prowadzenie oświaty w gminie zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok: - To ogromny zaszczyt móc współpracować z dyrektorami o tak bogatej wiedzy. Nauczyciel ma swoją misję. Uważam, że odchodząca na emeryturę Pani Jolanta znakomicie sprawdzała się zarówno w roli nauczyciela, jak i dyrektora placówki. Dziękujemy za wszystko.

Do końca sierpnia placówką będzie zarządzała Kornelia Kuś. W najbliższym czasie na stanowisko dyrektora zostanie przeprowadzony konkurs.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj