pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

 • 15 października 2020
 • wyświetleń: 1963

Wyróżnienia i podziękowania dla pracowników oświaty gminy Suszec

Dzień 14 października od wielu lat kojarzy się nam wszystkim z popularnym Dniem Nauczyciela, czy Dniem Edukacji. W 2020 r. jest jakże odmiennym świętem niż wszystkie inne w minionych latach.

Pandemia koronawirusa spowodowała to, iż po raz pierwszy nie było uroczystej akademii. Żeby nie narażać nikogo na zakażenie wirusem uczniowie szkół podstawowych, którzy zostali wyróżnieni stypendium Wójta za szczególne osiągnięcia w nauce roku szk. 2019/20 oraz ich rodzice zostaną uhonorowani w kameralnej atmosferze, bez swoich pedagogów i opiekunów.

Również tradycyjne nagrody Wójta Gminy Suszec dla nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli przyznawane za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, będą wręczane w małym gronie. Nie będzie z tej okazji jak zawsze mile odbieranych występów artystycznych uczniów.

Dzisiaj musimy być razem z tymi pedagogami i nauczycielami, którzy przyczynili się do sukcesów uczniów odpowiedzialnie i z poświęceniem prowadzili w ubiegłym roku szkolnym naukę, a od 24 marca 2020 r. zdalne nauczanie. Od 1 września br. przystąpili oni do stacjonarnej nauki w podwyższonych rygorach sanitarnych i epidemicznych. W chwili obecnej żyjemy dniem dzisiejszym i nauczyciele autentycznie pracują w dużym stresie. Jak pogodzić efektywną naukę z własnym zdrowiem, wymogami sanitarno-epidemicznymi i aby nie doszło do ponownego zamknięcia szkół. Rodzice pomimo wielu obaw o zdrowie swoich dzieci autentycznie są zadowoleni, że w końcu ruszyła normalna nauka. Oby trwała jak najdłużej i żeby nie było w szkołach żadnych zakażeń ani wśród uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Dziękujemy dyrektorom naszych placówek, którzy tak dzielnie i z poświęceniem własnego czasu przygotowali szkoły i przedszkola do nowego roku szkolnego 2020/21, zgodnie z wymogami epidemicznymi, w tym m. innymi przygotowanie procedur zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dostosowali organizację nauczania i opieki do warunków lokalowych w szkole i wymogów reżimu sanitarnego. Dziękujemy pracownikom obsługi i administracji za codzienny trud utrzymania pomieszczeń szkolnych do wymogów sanitarnych i dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Dziś chcemy podziękować wszystkim tym, którzy podjęli to wezwanie. Na dziś wiemy tyle, że ten wirus jest nieprzewidywalny i nie wiadomo, jak potoczy się ten bardzo ryzykowany okres. Jak na razie rosną statystyki zakażeń w skali kraju. Póki co w naszych szkołach nie było potrzeby przechodzenia na nauczanie zdalne. Oby było tak dalej.

Oto lista nagrodzonych nauczycieli i dyrektorów szkół nagrodą Wójta Gminy Suszec za szczególne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze w roku szkolnym 2019/20:
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Mizerowie: Danuta Wuzik oraz Bogusława Krutak- Gałuszka;
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kryrach: Alina Kunicka- Kumor, Alina Gruszka oraz Anna Antończyk;
 • Przedszkole Suszec: Krystyna Helik, Joanna Waleczek- Sikora oraz Róża Dubiel;
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rudziczce: Mariola Zyzańska oraz Magdalena Merkel;
 • Szkoła Podstawowa w Suszcu: Anna Hoinkis, Renata Zając oraz Aneta Hanak;
 • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radostowicach: Joanna Gruszczyńska, Izabela Daroszewska oraz Małgorzata Jakubik;
 • Szkoła Podstawowa w Kobielicach: Ewa Dziurosz oraz Renata Ławniczek.


Lista uczniów, którzy otrzymali stypendium Wójta dla ucznia szczególnie uzdolnionego:
 • Jacek Krymer - Szkoła Podstawowa w Suszcu - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Opiekun: Anna Hoinkis, Daromiła Faruga
 • Małgorzata Baster - Szkoła Podstawowa w Kobielicach - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Opiekun: Maria Kościelny
 • Inga Pasek - Szkoła Podstawowa w Kobielicach - Laureat Konkursu Przedmiotowego z Chemii, Finalista Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Opiekun: Alicja Pietras


Uczennica wyróżniona dyplomem Wójta Gminy Suszec dla ucznia szczególnie uzdolnionego za rok szkolny 2019/2020:
 • Julia Ulner - Szkoła Podstawowa w Kobielicach - Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego "Sola Scriptura", pod patronatem MEN i Biskupa Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Polsce. Opiekun: Maria Kościelny


Dyrektor GZUW
Zbigniew Łoza

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.