Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 999

Nasiona konopi siewnych - zastosowanie

Materiał partnera:

Nasiona konopi siewnych znalazły zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Stosuje się je również jako suplement diety, który może wzbogacić codzienny jadłospis o składniki odżywcze bardzo cenne dla organizmu.

Nasiona konopi siewnych - zastosowanie


Gdzie kupić nasiona konopi?Nasiona konopi są legalne na polskim rynku. Można je kupić w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Dobrej jakości produktów w niewygórowanych cenach można poszukać również w sklepach online - np. www.royalqueenseeds.pl. Dostępne są nasiona marihuany (pozyskiwane z gatunku sativa oraz indica). Klienci mogą tutaj kupić nasiona marihuany automatyczne oraz feminizowane. Są to różne gatunki pozyskiwane sprawdzonymi metodami (od lat znanymi w ogrodnictwie).

Nasiona konopi siewnych - zastosowanie


Nasiona konopi - wzorcowe proporcje kwasów omegaKonopie siewne wyróżniają się wysoką zawartość kwasów typu omega. Ich cechą charakterystyczną jest idealna proporcja kwasów omega-3 do omega-6. Te dwa cenne składniki występują tutaj w proporcji 3:1. Warto wiedzieć, że w zdrowej diecie należy dbać o prawidłowe proporcje tych dwóch typów kwasów tuszowych. Zbyt duże dawki kwasów omega-6 mogą bowiem doprowadzić do stanów zapalnych organizmu. Kwasy omega-3 zneutralizują takie działanie. Ich równowaga pozwoli uniknąć chorób układu krążenia (m.in. chroni przed zawałem, arytmią serca, miażdżycą i chorobami niedokrwiennymi serca).

Nasiona konopi siewnych - zastosowanie


Witaminy i minerały w nasionach konopiNasiona konopi siewnych zawierają witaminę E. W kosmetologii znana jest ona jako witamina młodości. Jest to silny przeciwutleniacz, który pomaga zneutralizować wolne rodniki, które są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, tworzenia się zmarszczek i bruzd. Witamina E pozwala dłużej zachować młody wygląd i cieszyć się jędrną, pełną blasku skórą.

W składzie nasion konopi znalazły się także liczne minerały. Zawierają one żelazo, fosfor, magnez oraz wapń, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kolejnym ważnym składnikiem jest cynk, który wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.

Nasiona konopi doceniane są również ze względu na błonnik. Jego regularne spożywanie reguluje pracę układu trawienia i skutecznie wspomaga odchudzanie.

Białko w nasionach konopiWarto podkreślić, że nasiona konopi siewnych zawierają aż 9 cennych dla człowieka aminokwasów. Są to zdrowe białka roślinne, które nie dostarczają nasyconych kwasów tłuszczowych czy złego cholesterolu. Z tego powód zaleca się je nawet osobom borykającym się z podwyższonym poziomem cholesterolu LDL oraz chorym na miażdżycę. Aminokwasy te są dobrze przyswajane przez ludzki organizm (lepiej niż białko z popularnych produktów sojowych) i nie powodują wzdęć. Z tego powodu nasiona konopne dobrze urozmaicają dietę wegan i wegetarian, których jadłospis jest ubogi w pełnowartościowe białka.