Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 30 września 2020
  • wyświetleń: 935

Moda hip-hopowa - czyli jak dobrze ubrać się w tym stylu?

Materiał partnera:

Moda w stylu hip-hop, to niewygasający trend, który jest nieodłącznym elementem ulicznych stylówek już od wielu lat. Hip-hop wpisując się w popkulturę stał się również mocną inspiracją dla świata mody, a popularni raperzy coraz częściej tworzą swoje marki bądź współpracują z największymi domami mody na świecie. Jak stworzyć swoją stylówkę, która wpisze się w trendy? Jest kilka elementów, o których warto pamiętać.

Moda hip-hopowa - czyli jak dobrze ubrać się w tym stylu?


Zacznij od podstaw, czyli basic'iHip-hopowe stylówki są bardzo często stworzone z oryginalnych elementów, które mocno rzucają się w oczy. Warto jednak pamiętać, że na początek równie dobrze można bawić się wzorami typu basic, które w odpowiednim połączeniu dadzą nam równie ciekawy efekt. Mogą to być zarówno koszulki lub bluzy, w jednolitym odcieniu oraz o prostym kształcie. W połączeniu z ciekawym obuwiem lub dodatkami w postaci nerek, saszetek lub czapek od razu stworzą prostą, ale hip-hopową stylówkę. Jeśli jednak nasze preferencje są bliższe streetwer’owemu szaleństwu, to jak najbardziej można bawić się wzorem i formą. Przykładowo, koszulki wzbogacone o dziury bądź nieregularnie uszyte bluzy to dobre szczegóły, które nadadzą całej stylizacji nowego wymiaru. Warto również zwracać uwagę na niebanalne wzory, które wyróżnią stylówkę spośród innych. Dużą zaletą tego stylu jest dowolność w łączeniu barw oraz mieszaniu różnych innych styli modowych.

A co na dół? Kilka słów o spodniachHip-hop dorasta wraz ze swoimi fanami, a co za tym idzie również stylizacje zmieniają swój charakter. Niegdyś hip-hopową stylówke bardzo łatwo można było rozpoznać po spodniach w stylu baggy. Dziś w niektórych sklepach hip-hopowych, nadal możemy dostać ten rodzaj spodni. Jednak obecnie zdecydowanie dominują spodnie typu jogger. Joggery są bardzo uniwersalne, powstały z potrzeby połączenia eleganckiego stylu ze sportową wygodą. Można je dostać tylko na gumce, a także z dolnymi ściągaczami - to właśnie inspiracja wzięta prosto ze spodni dresowych. Te dwa elementy połączono z różnymi materiałami, jak na przykład jeans. W ten sposób, stworzone zostały wygodne spodnie, które można założyć do każdej stylizacji. To właśnie joggery królują obecnie w hip-hopowych stylówkach, a w popularnych sklepach młodzieżowych znajdziemy duży wybór spodni jogger.

Obuwie i dodatki - najważniejsze na koniecCałość stylizacji trzeba odpowiednio wykończyć, jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt. Dobór obuwia pełni tu sporą rolę, ponieważ przy bardziej prostych stylówkach to właśnie nim możemy zagrać na naszą korzyść, tak by się wyróżniać. Warto tu postawić przede wszystkim na sportowe obuwie wiodących marek. Jeśli jednak unikatowe modele to nie nasza bajka, można również postawić na proste, standardowe modele w ofercie marek. Tym samym warto się wtedy skupić na dodatkach, takich jak saszetki, nerki czy biżuteria na przykład w postaci zegarka. Ważne w akcesoriach są także czapki, można tutaj wybrać klasyczne czapki z daszkiem czy też snapbacki. Takimi dodatkami dopełnimy każdą stylizację, nieważne czy postawimy na prostotę czy abstrakcyjne i wyróżniające się wzory.

Moda hip-hop jest dosyć prosta, a stylówka powinna opierać się przede wszystkim na wygodzie oraz własnych preferencjach.