pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 2631

Kolejne laptopy trafią do osób, które mogą mieć problem z nauką zdalną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Dzięki złożonemu wnioskowi gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 45 tys. zł. Kupiono 20 laptopów dla uczniów i nauczycieli SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Gmina Goczałkowice-Zdrój korzysta z rządowego programu "Zdalna Szkoła+". Tym razem udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 45 tys. zł, które przeznaczono na zakup 20 laptopów wraz z ubezpieczeniem. Sprzęt trafił do uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Zgodnie z założeniami programu, w czasie, kiedy lekcje odbywają się normalnie, w trybie stacjonarnym z laptopów mogą korzystać wszyscy uczniowie w szkole. Jeśli konieczny będzie powrót zdalnego nauczania, sprzęt zostanie wypożyczony uczniom z rodzin wielodzietnych oraz nauczycielom.

- To kolejna pomoc dla osób, które ze względu na brak odpowiedniego sprzętu mogą mieć problemy z ewentualnym kształceniem na odległość. W kwietniu pozyskaliśmy prawie 60 tys. zł w ramach programu "Zdalna szkoła". Kupiliśmy wtedy 16 laptopów wraz z oprogramowaniem, 5 tabletów oraz 5 drukarek, które trafiły do uczniów i nauczycieli z Goczałkowic - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj