Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 982

Powiat edukuje rodziców i nauczycieli z zagrożeń w sieci

Powiat pszczyński przekazał placówkom oświatowym kurs wideo "Ogarnij dzieci w sieci". Rodzice i nauczyciele dowiedzą się, jak reagować na zagrożenia, które dzieci napotykają w wirtualnym świecie.

Ogarnij dzieci w sieci
fot. Powiat


Materiał wideo "Ogarnij dzieci w sieci" zakupiony przez powiat pszczyński trafił do powiatowych placówek oświatowych oraz opiekuńczo-wychowawczych. Celem kursu jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zachowań ryzykownych, z jakimi może mieć do czynienia dziecko w wirtualnym świecie - cyberprzemoc, hazard, substancje psychoaktywne, pornografia, manipulacja oraz fakenewsy.

W trakcie kursu prezentowane są konkretne obszary wirtualnej przestrzeni. Omówione zostały najpopularniejsze aplikacje i serwisy społecznościowe cieszące się popularnością wśród dzieci wraz z zagrożeniami, jakie można na nich spotkać oraz ich wpływem na budowanie postaw u swoich użytkowników.

- Na bazie konkretnych przykładów stron, gier i aplikacji, z których korzystają dzieci, rodzice dowiedzą się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej oraz poznają sposoby zabezpieczenia dziecka w sieci - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Kurs pokazuje, jak mądrze wprowadzać nowe technologie w życie dziecka, aby były dla niego bezpieczne oraz wyjaśnia jak odpowiednio reagować, gdy młodzież przesadza z aktywnością w sieci.

Materiał został opracowany przez Katarzynę Kudybę - pedagoga i psychologa z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień, nowych mediów i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Kurs składa się z 11 filmów związanych z zagrożeniami w wirtualnej przestrzeni i skierowany jest do rodziców oraz nauczycieli.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.