pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 23 września 2020
  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 10879

Mała żubrzyca czeka na imię. Na konkurs wpłynęły 383 propozycje!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Dobiegło końca zbieranie propozycji na imię dla najmłodszej mieszkanki Pokazowej Zagrody Żubrów. Mała krówka urodziła się 13 czerwca. Jej mamą jest Placka, a tatą - Plisar.

mała żubrzyca w Pokazowej Zagrodzie Żubrów
Mała żubrzyca czeka na imię · fot. UM Pszczyna


Jak poinformowała Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, na konkurs wpłynęły 383 ciekawe propozycje imion dla małej żubrzycy.

- Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zasypanie nas propozycjami. Po raz kolejny udowodniliście, że wyobraźni nic nie ogranicza. Przed nami teraz intensywny czas dyskusji oraz prób dojścia do porozumienia i znalezienia imienia najbardziej odpowiedniego dla naszej Milusińskiej - poinformowali organizatorzy.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów wraz z Michałem Makowskim - zastępcą dyrektora Pokazowej Zagrody Żubrów w Parku Pszczyńskim.

Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w "Księdze Rodowodowej Żubrów", czy imię nie jest już "zajęte" - bo i tak się zdarza. O wynikach konkursu poinformujemy w poniedziałek, 19 października.

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo o małej żubrzycy.

BM / pless.pl, źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj