Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 887

[FOTO] Rok szkolny 2020/2021 w Pawłowicach rozpoczęty

Dzisiejsza inauguracja roku szkolnego w Pawłowicach przebiegała w mniej uroczysty sposób niż w latach ubiegłych. W szkołach zrezygnowano ze wspólnych apeli.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Pawłowicach - 1.09.2020 · fot. UG Pawłowice


Rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowano z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, tak aby uniknąć dużych zbiorowisk. Poszczególne klasy przychodziły na konkretną godzinę, wchodziły różnymi wejściami, do budynku nie wpuszczano rodziców. Wprowadzenie obostrzeń jest konieczne, w celu ograniczenia ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Po wakacyjnym wypoczynku w gminnych szkołach naukę rozpocznie 2309 uczniów. Z czego 222 to uczniowie pierwszych klas. Natomiast do przedszkoli w gminie Pawłowice uczęszczać będzie w tym roku 694 dzieci.

Aby umilić rozpoczęcie nauki w szkole dla pierwszoklasistów, przygotowana została w tym roku niespodzianka. Każdy z nich otrzymał zestaw: bidon, śniadaniówkę oraz worek i książeczkę. Dzięki czemu już jutro w pełnym "rynsztunku" będzie można rozpocząć nowy etap edukacji.

- Wszystkim uczniom oraz przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny był czasem samych pozytywnych wrażeń. Niech Wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi ludźmi zaowocuje indywidualnym rozwojem. Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie - życzą urzędnicy z Pawłowic.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.