pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 7751

Szkoły powiatowe powracają do nauki w trybie stacjonarnym

Od 1 września nauczyciele i uczniowie wracają do sal lekcyjnych. Zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz częste wietrzenie pomieszczeń to podstawowe procedury wprowadzone w placówkach powiatowych dla zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży i pedagogów.

Kontrola bezpieczeństwa w szkołach powiatowych - 31.08.2020 · fot. Powiat


Starosta pszczyński Barbara Bandoła wraz z wicestarostą Damianem Cieszewskim sprawdzili stan przygotowań szkół powiatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dobie epidemii.

- Rozwiązania organizacyjne przyjęte w placówkach prowadzonych przez powiat są dostosowane do specyfiki budynku, ilości uczniów oraz rodzaju prowadzonych zajęć. Zabezpieczone są płyny dezynfekujące, a także oznaczone zostały szlaki komunikacyjne, co ma zapobiegać gromadzeniu się w jednym miejscu większej ilości osób - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Kontrola bezpieczeństwa w szkołach powiatowych - 31.08.2020
Kontrola bezpieczeństwa w szkołach powiatowych - 31.08.2020 · fot. Powiat


Uczniowie na korytarzach i w szatniach będą zasłaniać usta i nos. Obowiązkowa stanie się dezynfekcja rąk i częste wietrzenie sal lekcyjnych. Na tyle, na ile będzie to możliwe, ograniczone zostanie przemieszczanie się młodzieży pomiędzy klasami.

- Apeluję do rodziców o współpracę z dyrektorami szkół i nauczycielami. To sprawdzian odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo dla nas wszystkich. Proszę przede wszystkim o stosowanie się do zasady, że do szkoły przychodzą tylko uczniowie i uczennice bez objawów zakażenia górnych dróg oddechowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński życząc bezpiecznego i dobrego roku szkolnego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.