Reklama

Edukacja

  • 25 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3986

Jak maturzyści z LO w Gilowicach poradzili sobie z egzaminem dojrzałości?

Pomimo iż tegoroczna matura była egzaminem nie tylko z wiedzy i umiejętności zawartych w podstawach programowych poszczególnych przedmiotów lecz również, a może przede wszystkim, sprawdzianem z umiejętności przetrwania w dobie pandemii, maturzyści z Gilowic poradzili sobie z tym wyzwaniem wyjątkowo dobrze. Jakie osiągnęli wyniki?

Odsetek osób, które zdały egzamin maturalny, znacząco przekroczył średnią dla liceów ogólnokształcących w województwie śląskim (80,4%) i wyniósł 94,2%, co daje szkole mocną drugą pozycję wśród liceów powiatu pszczyńskiego.

Z większości wybieranych przedmiotów zdawanych na maturze absolwenci LO Gilowice osiągnęli wyniki powyżej średniej. W przypadku kilku przedmiotów są to wyniki wręcz spektakularne, dające szkole pierwsze miejsce w powiecie pszczyńskim pod względem osiągniętego średniego wyniku. Warto wyróżnić tu takie wyniki jak: chemia (średnia szkoły - 57, średnia wojewódzka dla liceów - 39, najlepszy wynik w powiecie), geografia (średnia szkoły - 59, średnia wojewódzka - 26, zdecydowanie najlepszy wynik w powiecie), matematyka na poziomie rozszerzonym (średnia szkoły - 53, średnia wojewódzka - 42, zdecydowanie najlepszy wynik w powiecie).

Podsumowując wyniki tegorocznych maturzystów nie można zapominać, że gilowickie liceum to kameralna szkoła, co powoduje, iż każdy zdający ma znaczący wpływ na średni wynik. Przy 52 zdających, 3 absolwentów nie zdało egzaminu, przy czym 2 z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego jeszcze w tym roku, ponieważ nie zdali tylko jednego przedmiotu.

Tegoroczny sukces maturalny szkoły opisała Jolanta Pierończyk z Dziennika Zachodniego w artykule "Wyniki matur 2020" opublikowanym 21 sierpnia, określając gilowickie liceum jako "znakomite". W świetle powyższych danych absolwentom LO w Gilowicach i ich nauczycielom należą się gratulacje.

źródło: LO Gilowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach" podaj