pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 6128

Nowoczesne pracownie szkolne prawie na finiszu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Pomieszczenia już wyremontowane, teraz dostawa wyposażenia i uczniowie byłej szkoły rolniczej i "Samochodówki" będą korzystać z nowoczesnych pracowni. Odebrane zostały także wykonane prace budowlane i instalacyjne w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Pracownia cukiernicza w PZS nr 2 · fot. Powiat


Wakacje to najlepszy czas na prowadzenie prac budowlanych i remontów w placówkach oświatowych. Powiat pszczyński wykorzystał go m.in. do przygotowania pomieszczeń dwóch nowych pracowni do kształcenia zawodowego w swoich szkołach.

- Mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół poznawać wybrane zawody w nowoczesnych pracowniach. Będą to już dziesiąta i jedenasta nowa pracownia do kształcenia zawodowego wykonana przez powiat w ostatnich kilku latach, a staramy się o pieniądze unijne na kolejne - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dzięki pozyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, w warsztatach szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie powstaje nowoczesna pracownia programowania. Zostały już odebrane wykonane prace budowlane i instalacyjne, warte ponad 105 tys. zł.

Pracownia programowania w warsztatach szkolnych · fot. Powiat


Z pracowni będą korzystać uczniowie kształcący się w kierunkach: technik programista, technik mechanik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

- Wcześniej to pomieszczenie było dobrze zamykane, teraz zmieniło się nie do poznania. Przed nami zakup wyposażenia, na które wg kosztorysu wydamy ok. 170 tys. zł. Z te kwotę zakupimy m.in. 17 stanowisk komputerowych z pełnym oprogramowaniem, monitor interaktywny z komputerem, biurka uczniowskie i nauczycielskie, krzesła, urządzenie wielofunkcyjne oraz nagłośnienie - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Odebrane zostały także wykonane prace budowlane i instalacyjne w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Za ok. 240 tys. zł. powstały tu pomieszczenia dla pracowni cukierniczej, wyremontowano także klatkę schodową, korytarz oraz toaletę dla osób z niepełnosprawnościami. Teraz za ok. 220 tys. zł powiat zakupi m.in. meble ze stali nierdzewnej, szafy, stoły, urządzenia chłodnicze, kuchnię, roboty kuchenne i wiele specjalistycznych zestawów i urządzeń dla przyszłych cukierników, kucharzy oraz techników żywienia i usług gastronomicznych.

Wartość obu projektów (prace budowlane wraz z wyposażeniem) oszacowano na niemal 820 tys. zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel niemal 700 tys. zł z funduszy unijnych.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj