pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3450

Nabór do powiatowych szkół na finiszu.Ósmoklasisto złóż dokumenty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Dla tegorocznych absolwentów ósmych klas szkół podstawowych ostatni etap wyboru dalszej szkoły. Placówki opublikowały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie muszą złożyć dokumenty w wybranej szkole, potwierdzając ostatecznie jej wybór.

Szkoły powiatowe
Nabór do powiatowych szkół na finiszu · fot. Powiat


Powiat pszczyński korzysta z oprogramowania związanego z elektronicznym naborem do prowadzonych przez siebie szkół. - Oprogramowanie wspiera uczniów w wyborze wymarzonej szkoły i klasy. Każdy uczeń otrzymał już informację do której szkoły i klasy został zakwalifikowany zgodnie z wcześniej podanymi preferencjami. Teraz musi potwierdzić, którą szkołę wybiera, składając w niej oryginał świadectwa i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Trzeba to zrobić do 18 sierpnia.

- System elektronicznej rekrutacji przydzielił do powiatowych placówek 514 uczniów. Ostateczną ich liczbę poznamy końcem sierpnia - dodaje wicestarosta.

W I LO im. Bolesława Chrobrego powstanie pięć klas pierwszych, w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 - cztery klasy szkoły branżowej oraz trzy klasy technikum, natomiast w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 - dwie klasy liceum, sześć klas technikum i jedna klasa szkoły branżowej.

Powiatowe szkoły przygotowały nowe kierunki dla swoich uczniów. W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie zostanie otwarta klasa w zawodzie technik - programista, natomiast w Powiatowym Zespole Szkół nr 2: magazynier - logistyk.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj