pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 30 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2097

Miedźna: ruszają dyżury w przedszkolach, żłobku i klubie dziecięcym

Od 1 do 31 lipca realizowane będą dyżury wakacyjne w przedszkolach w gminie Miedźna. W tym okresie będzie również otwarty żłobek i klub dziecięcy działające w Zespole "Kubusiowe Maluchy" w Woli.

Wznowienie działalności przedszkoli, żłobka i klubu dziecięcego stanowi odpowiedź na zgłaszane, realne potrzeby rodziców, dla których jest to jedyna możliwość powrotu do aktywności zawodowej. Do Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej wpłynęła pozytywna opinia - zgoda PPIS w Tychach na ich otwarcie.

- Zaniechanie działalności przedszkoli, szkół, żłobka i klubu dziecięcego w mijającym okresie było bardzo ważnym działaniem zabezpieczającym zdrowie wszystkich mieszkańców. Biorąc pod uwagę wzrost zakażeń w zakładach kopalnianych JSW S.A i tym samym duże ryzyko wystąpienia podobnych zdarzeń na terenie gminy Miedźna, decyzja ta była na tamten czas właściwa - tłumaczą urzędnicy.

Obecnie nie odnotowuje się jednak wysokiego wzrostu zakażeń wśród mieszkańców gminy Miedźna, co może świadczyć o niższym ryzyku niż zakładano. Umożliwia to stopniowy powrót działalności instytucji opiekuńczych oraz dydaktyczno-wychowawczych celem zapewnienia opieki dzieciom rodziców najbardziej tego potrzebujących.

- Z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że sytuacja, z którą się mierzymy będzie nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas, więc powrót do funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli, musi nastąpić. Bezwzględnym warunkiem jest jednak obowiązek spełniania przez te jednostki wszystkich wytycznych GIS, MEN i MZ celem zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W tym celu w naszych jednostkach zostały opracowane i wprowadzone procedury wewnętrzne, pozytywnie zaopiniowane przez PSSE w Tychach - informuje Urząd Gminy Miedźna.

Gmina zakupiła maseczki, rękawiczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, termometry, opryskiwacze ciśnieniowe, płyny dezynfekcyjne i dozowniki do płynów. Dokonano ze środków gminnych zakupu koniecznego zabezpieczenia - sprzętu i środków dezynfekcyjnych dla wszystkich placówek.

- Jesteśmy gotowi na otwarcie placówek edukacyjnych i opiekuńczych. Szczegółowe informacje o wytycznych obowiązujących w placówkach można znaleźć na stronach internetowych tych jednostek - zapewniają urzędnicy.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.