Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1335

Najlepszych mechaników motocyklowych szkolą w Pszczynie

W bogatej ofercie kształcenia zawodowego jaką posiada PZS nr 1 znajdziemy zawód mechanika motocyklowego. Klasa jest objęta patronatem Yamaha Motor Europe oddział w Polsce i jest jedną z czterech klas w całym kraju, która może pochwalić się współpracą z japońskim koncernem produkującym jednoślady. To duże wyróżnienie, ale przede wszystkim kapitalne wsparcie procesu nauczania w zawodzie mechanika motocyklowego.

Najlepszych mechaników motocyklowych szkolą w Pszczynie · fot. PZSnr 1


- Fachowców tej specjalności jest zdecydowanie za mało, zwłaszcza po zliberalizowaniu przepisów dotyczących uprawień do prowadzenia lekkich motocykli (do 125 centymetrów sześciennych skoku silnika). Na polskim rynku pojawiło się mnóstwo takich jednośladów. To jest wręcz boom. Sprzedaż rośnie, tak jak zapotrzebowanie na naprawy - przekonuje Bartłomiej Bąk, nauczyciel tego prestiżowego zawodu w PZS nr 1.

Dzięki Yamaha Motor, kadra nauczycielska jest na bieżąco przygotowywana do prowadzenia zajęć, a pracownia uzupełniana nowościami technicznymi oraz urządzeniami diagnostycznymi pomocnymi przy obsłudze jednośladów.

Uczniowie pszczyńskiej "Samochodówki" i trzech innych szkół objętych programem, w marcu bieżącego roku brali udział w konkursie na Mistrza Mechaniki Motocyklowej Yamaha, w którym uczeń klasy 2b Michał Szyszka zajął drugie miejsce. Nagroda w postaci wyjazdu zagranicznego do laboratorium konstrukcyjnego motocykli wyścigowych rozpaliła wyobraźnię i lekką zazdrość wszystkich uczestników konkursu.

Aktualnie absolwenci klasy motocyklowej naszej "Samochodówki" pracują w autoryzowanych stacjach obsługi Yamaha i innych znanych marek motocyklowych.

Jeśli chcesz realizować swoje pasje, rozwijać zainteresowania i wiążesz przyszłość z motocyklami - KONIECZNIE złóż podanie do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1.

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.