pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3249

[FOTO] Nietypowe zakończenie roku szkolnego w pawłowickich szkołach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się tak jak zwykle, ale kończy się zupełnie inaczej. Nie ma uroczystych akademii, a uczniowie odbierają świadectwa indywidualnie, często w maseczkach i z obowiązkową dezynfekcją rąk. Klasy podzielono na mniejsze grupy, aby dzieci niepotrzebnie nie gromadziły się przed szkołą.

Zakończenie roku szkolnego w pawłowickich szkołach - 26.06.2020 · fot. UG Pawłowice


Pomimo epidemii i zdalnego nauczania, jak co roku przeprowadzono konkursy dla uczniów ze szkół prowadzonych przez gminę: dla najlepszych uczniów, najlepszych absolwentów, najlepszych uczniów-sportowców. Nagrodą dla najlepszych uczniów zazwyczaj była wycieczka, a do rąk najlepszych absolwentów i sportowców podczas uroczystej gali trafiały statuetki i nagrody. W tym roku wycieczka jednak nie mogła się odbyć, nie było też gratulacji dla uczniów i rodziców w sali widowiskowej Centrum Kultury. Nagrody, dyplomy i statuetki zostały przekazane do szkół, w których dyrektorzy i nauczyciele, w imieniu Wójta Gminy Pawłowice, uhonorowali najlepszych. Dzisiaj zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 odnieśli indywidualne sukcesy w dziedzinie sportu na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz w konkursach i olimpiadach na szczeblu co najmniej powiatowym (lista laureatów konkursu dla najlepszego ucznia, laureatów indywidualnych w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych - tutaj).

Do konkursu o tytuł najlepszych uczniów zostały złożone 153 wnioski. Zwycięzcy: 46 uczniów ze szkół podstawowych i 10 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w zamian za wycieczkę w ramach nagrody otrzymali karty podarunkowe w wysokości 350 zł do sklepu sportowego. Bony zostały częściowo sfinansowane ze środków przekazanych przez Fundację JSW.

Konkurs dla najlepszych absolwentów został rozstrzygnięty tylko dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Laureatkami konkursu w ZSO zostały Paulina Kowalska i Julia Paszyna. Natomiast najlepszych absolwentów klas ósmych poznamy w terminie późniejszym, po otrzymaniu wyników egzaminu ósmoklasisty.

O tytuł najlepszych uczniów-sportowców ubiegały się 34 osoby.Nazwiska laureatów znajdują się tutaj.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj