Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 140

[ZDJĘCIA] Uczniowie SP 1 w Goczałkowicach odebrali świadectwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju odebrali dziś świadectwa. To było inne niż dotychczas zakończenie roku szkolnego. A teraz czas na wakacje!

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 26.06.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W maseczkach czy przyłbicach, w mniejszych grupach, z zachowaniem dystansu społecznego - zakończenie roku szkolnego, tak jak wszystko w ostatnich miesiącach, było inne niż do tej pory. Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju spotkali się ostatni raz przed wakacjami, by odebrać świadectwa.

36 uczniów pożegnało się z SP nr 1 odbierając świadectwa ukończenia szkoły. - Chciałam Wam podziękować za postawę, którą prezentowaliście w ostatnich miesiącach, za to, że potrafiliście się odnaleźć w tym bardzo trudnym czasie - zwróciła się do absolwentów dyrektor Beata Smolarek.

Podczas akademii Nagrodę Dyrektora "za bardzo dobre wyniki w nauce i postawę godną naśladowania w walce z przeciwnościami losu" odebrała Małgorzata Głuch z kl. VIIIa. Wręczono także podziękowania dla rodziców za współpracę w ramach Rady Rodziców. Przypomnijmy, w czwartek troje uczniów otrzymało Nagrody Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój dla najlepszych absolwentów i sportowców. O uroczystości pisaliśmy TUTAJ.

Na zakończenie akademii nie zabrakło życzeń udanych wakacji oraz sukcesów w nauce na kolejnym etapie edukacji. Bo jak głosi hasło widoczne podczas spotkania: "każdy koniec jest początkiem nowej historii".

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 26.06.2020
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju - 26.06.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Życzenia i podziękowania Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój na zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego zawsze kojarzyło się z dużymi akademiami, tłumem roześmianych uczniów, radosnymi spotkaniami ostatni raz przed wakacjami. W tym roku wszystko jest zupełnie inne. Jest dziwne. Dla wszystkich ostatnie miesiące to był trudny czas, bo wszystko było nowe, wszystkiego tak naprawdę wspólnie się uczyliśmy. Zdalne nauczanie było dużym przedsięwzięciem, które spadło na nas z dnia na dzień. Mimo tego, wiele się nauczyliśmy.

Dlatego w tym szczególnym dniu chciałam złożyć podziękowania uczniom, nauczycielom oraz rodzicom. Drodzy uczniowie, mimo specyficznych warunków tak wiele udało się Wam osiągnąć. Daliście radę! Niech zdobyta wiedza - czy to podczas tradycyjnych lekcji, czy w trakcie e-lekcji - poszerza Wasze horyzonty. Drodzy nauczyciele, przyjmijcie słowa uznania za Wasze poświęcenie. Nowa organizacja pracy wymagała jeszcze większego zaangażowania, ale przyniosła wspaniałe efekty. Serdecznie dziękuję również rodzicom. Także dla Was zdalne nauczanie było dużą zmianą. Szkoła przeniosła się do domów, a na Was spadły dodatkowe obowiązki. Troska o dobro Waszych pociech spowodowała, że to wszystko się udało.

Wyciągnijmy z tych trudnych miesięcy wnioski. Mam nadzieje, że to doświadczenie nauczy nas tego, abyśmy doceniali, jak ważne są edukacja i kontakty międzyludzkie, bycie razem.

A teraz czas na odpoczynek. Życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji! Wypocznijcie, aby od września z nową energią i siłą przystąpić do kolejnych fascynujących spotkań z edukacją!


Gabriela Placha
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.