Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 985

Goczałkowice: uzdolnieni uczniowie z Nagrodami Wójta

Troje wyróżniających się uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 zostało laureatami Nagród Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój dla najlepszych absolwentów i sportowców.

Uzdolnieni uczniowie otrzymali Nagrody Wójta Goczałkowic-Zdroju - 25.06.2020
Uzdolnieni uczniowie otrzymali Nagrody Wójta Goczałkowic-Zdroju - 25.06.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Tradycją jest, że na zakończenie roku szkolnego wójt gminy Goczałkowice-Zdrój w ramach promocji młodych talentów honoruje tych uczniów, którzy wykazali się szczególnymi umiejętnościami i którzy osiągnęli wyjątkowe sukcesy w nauce czy sporcie. Tegoroczna uroczystość odbyła się w czwartek, 25 czerwca w Urzędzie Gminy.

Nagrody Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój otrzymali: Marta Predecka z kl. VIIIb (za najlepsze wyniki w nauce i inną działalność), Jakub Grygierczyk z kl. VIIIb (Absolwent - Sportowiec roku 2020 wśród chłopców) oraz Jowita Szweda z kl. VIIIa (Absolwent - Sportowiec roku 2020 wśród dziewcząt). Podziękowania z rąk wójt Gabrieli Plachy odebrali także rodzice zdolnych uczniów.

W uroczystości udział wzięli też Maria Ożarowska, sekretarz gminy, Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy i Beata Smolarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. - Z powodu pandemii spotykamy się w dużo mniejszym gronie, nie - tak jak to było do tej pory - przed całą społecznością szkolną. Choć był to zupełnie inny rok szkolny, wiele udało się osiągnąć. Świadczą o tym Wasze wspaniałe sukcesy - powiedziała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój gratulując dotychczasowych osiągnięć i życząc kolejnych.

Uzdolnieni uczniowie otrzymali Nagrody Wójta Goczałkowic-Zdroju - 25.06.2020
Uzdolnieni uczniowie otrzymali Nagrody Wójta Goczałkowic-Zdroju - 25.06.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Laureaci nagród wójta gminy Goczałkowice-Zdrój dla najlepszych absolwentów i sportowców Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

Za najlepsze wyniki w nauce i inną działalność: Marta Predecka z kl. VIIIb

Marta ma na koncie zarówno spore osiągnięcia naukowe, jak i sportowe. Uzyskała świadectwa z wyróżnieniem w klasach IV-VIII, stypendium naukowe w kl. IV, a także stypendium naukowe i za osiągnięcia sportowe w klasach VII-VIII. Do 2018 r. reprezentowała barwy UMKS Goczałkowice-Zdrój (piłka nożna), obecnie występuje w BTS Rekord Bielsko-Biała, który od sierpnia br. rozpocznie grę w I lidze kobiet. Marta reprezentując klub zdobyła mistrzostwo Polski w futsalu w kategorii dziewcząt U-18. Uczennica SP nr 1 występowała w kadrze Śląska U-13 (mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018) i U-14. Została też powołana do reprezentacji Polski U-15.

Absolwent - sportowiec roku 2020 wśród chłopców: Jakub Grygierczyk z kl. VIIIb

Wyniki sportowe Jakuba podczas zajęć wychowania fizycznego zawsze były wysoko ponad normę. Reprezentował też szkołę w wielu zawodach sportowych - powiatowych czy rejonowych - osiągając wysokie lokaty, zarówno indywidualnie (biegi przełajowe, pływanie), jak i drużynowo (piłka nożna). Kuba jest zawodnikiem Gwarka Zabrze, który w 2018 r. zdobył mistrzostwo w lidze wojewódzkiej, awansując do II ligi śląskiej. Do największych sukcesów ucznia w zawodach pozaszkolnych należą także zwycięstwo w ubiegłorocznych XXII Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu czy Mistrzostwach Śląska w Futsalu (2019).

Absolwent - sportowiec roku 2020 wśród dziewcząt: Jowita Szweda z kl. VIIIa

Jowita także może pochwalić się imponującymi wynikami sportowymi, zarówno na zajęciach wychowania fizycznego, jak i podczas licznych zawodów sportowych. Jej mocnymi stronami są pływanie i lekkoatletyka. Wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium podczas pływackich zawodów szkolnych i powiatowych. Sukcesy odnosiła także wspólnie z pływacką reprezentacją szkoły, nawet na szczeblu wojewódzkim. Jowita reprezentowała też szkołę w zawodach w piłce nożnej i piłce ręcznej. W 2016 r. została najlepszą zawodniczą w finale województwa śląskiego XVI Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" U-10, a w ubiegłym roku zajęła II miejsce w dwóch kategoriach Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Prezydenta Częstochowy - na 50 i 100 m stylem dowolnym.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.