Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1168

Szkoła w Goczałkowicach-Zdroju gotowa na egzaminy ósmoklasisty

16 czerwca rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty. W Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju przystąpi do nich 36 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Szkoła w Goczałkowicach-Zdroju gotowa na egzaminy ósmoklasisty · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Tegoroczne egzaminy ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zostały przesunięte z kwietnia na 16-18 czerwca. - Dołożyliśmy wszelkich starań, aby organizację egzaminów dostosować do wymogów niezbędnych do zapewnienia wszystkim bezpiecznych warunków w trakcie tych wyjątkowych dni - mówi Beata Smolarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

W tym roku do egzaminów przystąpi 36 ósmoklasistów z dwóch oddziałów SP nr 1. Ze względów bezpieczeństwa będą pisali egzaminy łącznie w pięciu salach lekcyjnych. Uczniowie będą wchodzili do szkoły odrębnymi wejściami wyznaczonymi dla każdej klasy.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół organizujących egzaminy ósmoklasisty są podobne do tych dla maturzystów. Składają się na nie m.in.:
  • obowiązek zachowania 1,5 m odstępu w oczekiwaniu na wejście do sali egzaminacyjnej,
  • obowiązek zakrywania przez uczniów ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną,
  • zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi,
  • niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia),
  • zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie.


Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą, jeżeli uznają to za właściwe, mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy również zaświadczenia.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.