pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 3215

Ekspres maturalny bielskiej ATH - darmowa pomoc dla maturzystów

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej ruszyła z inicjatywą "Ekspres Maturalny". To nieodpłatna akcja, wspierająca tegorocznych maturzystów w przygotowaniach do egzaminów. Nauka odbywa się on-line.

nauka, egzamin, szkoła, uczeń, student, studia
fot. pixabay


Akcja "Ekspres Maturalny" Akademii Techniczno-Humanistycznej, mającą wspierać tegorocznych maturzystów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wszystkie materiały publikowane są w wersji elektronicznej, w otwartym dostępie na stronie www.ath.bielsko.pl/ekspres-maturalny/.

Na platformie projektu zainteresowani znajdą treści podzielone na katalogi odpowiadające najważniejszym przedmiotom egzaminacyjnym.

I tak - Ekspres Maturalny z języka polskiego to zestaw szczegółowych opracowań lektur popularnych na maturze z języka polskiego, przygotowanych przez prof. ATH dr. hab. Marka Bernackiego, dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH (wszystkie dostępne są do pobrania i wydruku). Polecamy również zapoznanie się z projektem wspólnym Teatru Lalek Banialuka i Wydziału Humanistyczno-Społecznego pt. "Lektury do Matury" - nagrania cyklu dostępne są na stronie Banialuki na Facebooku.

Do matury z matematyki przygotowuje w tym roku prof. ATH dr hab. Szymon Wąsowicz. Na kanale w serwisie YouTube profesor prezentuje zagadnienia, które pomogą usystematyzować wiedzę z tego przedmiotu. W specjalnej playliście "Matura - rozgrzewka" znajdują się również rozwiązania wybranych zadań, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Szlifowanie języków obcych ułatwią natomiast bezpłatne webinary prowadzone przez pracowników i studentów Instytutu Neofilologii. Podczas 30-40 minutowych spotkań za pośrednictwem komunikatora Skype uczniowie mają okazję porozmawiać w językach angielskim, francuskim czy hiszpańskim. Harmonogram wydarzeń oraz instrukcja dołączenia do konwersacji dostępne są na stronie Wydziału Humanistyczno-Społecznego.

Na stronie Ekspresu Maturalnego opublikowano również materiały dodatkowe, dotyczące zarządzania czasem oraz zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem. Platforma będzie aktualizowana na bieżąco, a w już w najbliższym czasie pojawią się kolejne przedmioty.

Projekt wpisuje się w inne działania, w których uczestniczy nasza uczelnia: #BielskoSobiePomaga oraz #ATHpomaga.

- Zawsze staraliśmy się pamiętać o naszych potencjalnych studentach. Podobnie jest i w tym roku. Choć nie możemy spotkać się w realnym świecie, zapraszam do pracy z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych w Ekspresie. To znakomita pomoc w przygotowaniach do matury - mówi prof. ATH dr hab. inż. Tomasz Knefel, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia.

Ekspres Maturalny startuje już po raz trzeci, choć w minionych latach miał on formę wykładów dla maturzystów organizowanych w kampusie ATH. Obecnie dostosowaliśmy się do wymogów sytuacji społecznej i wszystkie materiały dostępne będą on-line. Warto zaglądać na stronę, bo będzie ona aktualizowana co tydzień - mówi dr Robert Pysz, koordynator projektu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ath.bielsko.pl/startuje-ekspres-maturalny/​

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.