Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 26 marca 2020
  • wyświetleń: 2578

Przebudowa Przedszkola nr 1 w Pawłowicach idzie do przodu

Trwają prace przy przebudowie Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach. Placówka od września pomieści więcej dzieci. Powstaje m.in. dodatkowa, przestrzenna sala oraz dwie łazienki.

Przebudowa Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach - 25.03.2020 · fot. UG Pawłowice


Część prac modernizacyjnych w przedszkolu wykonano już w ubiegłym roku. Wyremontowano wówczas sanitariaty i częściowo wymieniono okna. Wymiana pozostałych została uwzględniona w tegorocznej inwestycji, podobnie jak wydzielenie na parterze nowej szatni, budowa sanitariatu dla osób niepełnosprawnych i windy.

Najwyższa sala w budynku, która pierwotnie miała być salą gimnastyczną, a ostatecznie pełniła funkcję sali dla grupy przedszkolnej, została podzielona stropem na dwa pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przedszkolu na piętrze powstał dodatkowy, przestronny pokój.

W ramach prac klatki schodowe zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i powstaną dwie dodatkowe łazienki. Jedna na parterze, a druga na piętrze, aby każda sala miała swoją własną. Po przebudowie przedszkole będzie dysponować siedmioma salami - zwiększy się ilość dzieci przyjmowanych do placówki.

Zgodnie z planem, nowe przedszkole powinno powitać dzieci z początkiem roku szkolnego 2020/2021.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.