pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 13 marca 2020
  • 15 marca 2020
  • wyświetleń: 9906

Powiat pozbył się ostatniego "kopciucha" w budynku PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, przy ul. Bogedaina 24 w Pszczynie wymieniono kocioł węglowy, zastępując go ogrzewaniem gazowym.

ogrzewanie gazowe w PZS nr 2
fot. Powiat


Przedmiotem zamówienia była wymiana źródła ciepła wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w jednym z budynków PZS nr 2. Wartość wykonanych robót wyniosła niemal 435 tys. zł brutto.

- Wymiana kotła węglowego na gazowy niesie ze sobą szereg korzyści - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podkreślając, że wymiana tzw. "kopciuchów" to obowiązek każdego mieszkańca. - Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującą w naszym województwie uchwałą antysmogową kotły eksploatowane od co najmniej 10 lat trzeba wymienić do końca 2021 roku - dodaje członek zarządu.

Inwestycja obejmowała dostosowanie istniejącego pomieszczenia technicznego na II piętrze budynku do potrzeb kotłowni gazowej, wykonanie instalacji gazowych oraz centralnego ogrzewania, a także montaż grzejników i dwóch kotłów gazowych o mocy 60 kW.

Z uwagi na szeroki zakres inwestycji oraz fakt, że prace remontowe przeprowadzane były w czynnym obiekcie, ich wykonanie wymagało dostosowania się do czasu pracy placówki.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj