Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 1451

Szkoła Czystych Rąk w Przedszkolu nr 5 w Pszczynie

W dniach 2 marca - 6 marca w przedszkolu nr 5 w Pszczynie odbywały się zajęcia na temat prawidłowego dbania o higienę osobistą. W piątek, 6 marca przedszkole odwiedziły panie ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. W ramach tej prelekcji dzieci poszerzyły jeszcze bardziej wiedzę z zakresu dbania o higienę osobistą.

Szkoła Czystych Rąk


Na zajęciach dzieci omawiały kwestie gdzie i w jakich sytuacjach brudzimy ręce, jak przenoszą się mikroorganizmy chorobotwórcze, co to są bakterie, jak poprawnie myć ręce, co potrzeba do mycia rąk oraz jak dbać o higienę podczas zabawy. Ponadto dzieci ćwiczyły poprawne mycie rączek w łazienkach przedszkolnych.

Promowanie zdrowia i higieny wśród najmłodszych dzieci jest jedną z ważniejszych kwestii w kształceniu młodych ludzi. Wyrabianie dobrych nawyków takich jak m.in. mycie rąk powinno rozpocząć się w młodym wieku. Nauka poprawnego mycia rąk może nauczyć dzieci dbania o swoje zdrowie oraz zdrowie wśród najbliższego otoczenia. Wiemy, jak ważne jest w tym szczególnym czasie, aby ograniczyć przenoszenie się chorób wśród dzieci, więc promujmy wszyscy zasadę czystych rąk oraz wdrażajmy ich w prawidłowe nawyki higieny już od najmłodszych lat.

Klaudia Biegier

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.