Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 3603

[ZDJĘCIA] Spotkanie pedagogów i doradców zawodowych w PZS nr 1

27 lutego w budynku warsztatów szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi oraz pedagogami okolicznych szkół podstawowych. To już szóste spotkanie w ramach działań utworzonego przez placówkę Centrum Informacji Zawodowej.

Spotkanie pedagogów i doradców zawodowych na warsztatach szkolnych PZS NR 1 w Pszczynie - 27.02.2020 · fot. PZS nr 1


Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: zastępca dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Mirosława Kulczyk oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy - Maria Kasprzycka oraz Kamil Marzec.

W czasie spotkania dyrektor PZS nr 1 - Teresa Wojtanowicz poruszyła wiele istotnych zagadnień związanych z kształceniem zawodowym. Omówiono zmiany w systemie rekrutacyjnym do szkół branżowych. Przedstawiona została również aktualna oferta szkoły, dostosowana do potrzeb aktualnego rynku pracy.

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy przedstawili gościom aktualny barometr zawodów. Podkreślili ogromną rolę doradców zawodowych i pedagogów w wyborze kierunków kształcenia uczniów, które bez wątpienia powinny łączyć się z potrzebami rynku pracy.

Ważnym punktem spotkania było wystąpienie zastępcy dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Mirosławy Kulczyk, w którym omówiono najczęstsze problemy związane z kształceniem młodocianych pracowników . Pani Mirosława Kulczyk zwróciła również uwagę na konieczność szeroko rozumianej diagnozy predyspozycji zawodowych i kwestii zdrowotnych, mających istotny wpływ na przyszłość zawodową młodego człowieka.

Po oficjalnej części spotkania, goście mieli możliwość zwiedzenia warsztatów szkolnych
w formie escape roomu.

Anna Harazin

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.