pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 3 marca 2020
  • wyświetleń: 3770

[ZDJĘCIA] Gość z Teneryfy w ZSP w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

W dniach od 24 lutego do 28 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie gościł nauczyciel z zaprzyjaźnionej szkoły CeipTagoror w Santa Cruz de Tenerife z Hiszpanii.

Gość z Teneryfy w ZSP w Czarkowie - 24-28.02.2020 · fot. Kornelia Kuś


Nasz gość to pan Santiago Catalan Olaria, jest to nauczyciel języka hiszpańskiego i religii w Ceip Tagoror. Odwiedziny odbyły się w ramach projektu Erasmus+ K1 "A school walking to Europe", który realizuje szkoła na Teneryfie. Jest to działanie "job shadowing" - obserwowanie i śledzenie jak przebiegają zajęcia edukacyjne w Polsce.

Podczas tygodniowego pobytu pan Santiago obserwował różne lekcje na dwóch poziomach edukacyjnych, odwiedził również przedszkolaki. Podczas wizyt w klasach uczniowie chętnie zadawali pytania naszemu gościowi. Najczęściej pytania dotyczyły Wysp Kanaryjskich oraz Teneryfy, ale również słownictwa hiszpańskiego. Dzieci były ciekawe jak brzmią nazwy zwierząt i przedmiotów w języku hiszpańskim.

Nasz gość podczas pobytu w Polsce odwiedził Zamek Pszczyński, a także ościenne miasta. Miał możliwość zobaczyć urokliwy rynek Bielska - Białej, zachwycił się padającym śniegiem. Jak również odwiedził Katowice, gdzie mógł zapoznać się z historią Górnego Śląska podczas wizyty w Muzeum Śląskim.
Wizyta okazała się bardzo wartościowa dla naszej placówki,dla uczniów oraz nauczycieli.
Nasz gość jest także zachwycony Polską i przygotował specjalne podsumowanie swojego pobytu w naszej szkole w postaci prezentacji.

Muchas Gracias Santiago!

Kornelia Kuś

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj