pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 27 lutego 2020
  • wyświetleń: 5029

Praktyki młodych informatyków z PZS nr 2 w Portugalii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Dobiega końca pobyt w Portugalii uczniów klasy trzeciej TI z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Marki w Pszczynie. Uczniowie wyjechali tam na miesięczne praktyki w ramach projektu "Fabryka młodych profesjonalistów" z programu Erasmus+.

Uczniowie z PZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie na praktykach w Portugalii - 02.2020


Uczniowie pozdrawiają z pięknej Portugalii. W ciągu ostatniego miesiąca młodzi informatycy zdążyli doskonale zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Jak sami twierdzą, są bardzo zadowoleni z miejsc pracy, gdzie mogą nauczyć się wielu nowych umiejętności, które później będą przydatne w zawodzie informatyka.

Oprócz codziennej pracy mają też czas na relaks, zwiedzając miasto Pavao de Varzim, gdzie mogą zobaczyć wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Niektórym udało się nawet skorzystać z uroków oceanu i wybrać się na surfing w pięknej zatoce Azurara. Z kolei dla zmarzluchów idealnym rozwiązaniem okazały się kryte baseny na wybrzeżu. Uczestnikom praktyk udało się także poznać miasto Porto, w którym płynęli statkiem po rzece Duero, ciągnącej się aż do Hiszpanii, jak również piękną Bragę, jedno z najstarszych miast Portugalii o wielowiekowej historii. W planach jest również wycieczka do Fatimy.

Więcej informacji już niebawem. Projekt "Fabryka młodych profesjonalistów" realizowany jest w ramach akcji "Mobilność uczniów i kadry" w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe programu Erasmus+.

ar / pless.pl, źródło: PZS nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj