Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 lutego 2020
  • 3 marca 2020
  • wyświetleń: 7605

Sprawdź terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych

2 marca mija termin, w którym opiekunowie dzieci uczęszczających już do placówek przedszkolnych na terenie Gminy Pszczyna powinni złożyć pisemną deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym 2020/2021.

żłobek, dziecko, przedszkole
Terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 · fot. pixabay.com


Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych:3 marca zostanie uruchomiony serwis internetowy przeznaczony do rejestracji wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli w gminie Pszczyna na rok szkolny 2020/2021. Rejestracji poprzez serwis będzie można dokonać od 4 marca od godziny 8.00 do 19 marca do godziny 20.00 na stronie przedszkola-pszczyna.nabory.pl/. Na stronie znajdziemy informacje o zasadach oraz kryteriach rekrutacji, harmonogram, ofertę placówek i oświadczenia do pobrania.

Po zarejestrowaniu się w systemie, wypełnieniu elektronicznego wniosku, należy go wydrukować oraz podpisać i złożyć w placówce pierwszego wyboru do 20 marca do godziny 15.00.

15 kwietnia zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych.

Konieczne jest potwierdzenie woli zapisania dziecka w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało zakwalifikowane w terminie do 21 kwietnia do godziny 15.00.

23 kwietnia o godzinie 13.00 zostanie ogłoszona lista dzieci przyjętych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.


Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowychPodobne terminy obowiązują przy rekrutacji dzieci spoza obwodu szkoły do klas pierwszych szkół podstawowych. Od 3 marca od godziny 8.00 do 20 marca do godziny 15.00 należy w szkole pierwszego wyboru złożyć podpisany wniosek o przyjęcie.

23 kwietnia zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do szkół. Również w tym przypadku wymagane jest potwierdzenie woli zapisania dziecka w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane do 29 kwietnia do godziny 15.00.

4 maja o godzinie 13.00 zostaną ogłoszone listy dzieci przyjętych do szkół w gminie Pszczyna.

Przypominamy, że rodzice i opiekunowie mają obowiązek dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły oraz poinformowania w terminie do 30 września 2020 dyrektora szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka o spełnianiu obowiązku szkolnego za granicą.

Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej:

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.