pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 3496

Koniec remontu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z rozbudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach. Stworzono nowe sale lekcyjne do nauki chemii i fizyki, z których od piątku, 14 lutego korzystają uczniowie. Zmodernizowano klatkę schodową i odnowiono elewację. W kolejnym etapie prac powstanie sala gimnastyczna.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach po remoncie - 02.2020 · fot. UG Pawłowice


Uczniowie siódmych i ósmych klas korzystają z dwóch nowo nadbudowanych klas, przeznaczonych do nauki chemii i fizyki. Sale wyposażono w nowoczesne, kolorowe meble oraz zaplecze konieczne do nauki tych przedmiotów, dodatkowo sala chemiczna posiada dygestorium przeznaczone do bezpiecznego prezentowania doświadczeń chemicznych.

Klatkę schodową dostosowano do wymogów przeciwpożarowych, tzn. zabudowane zostały specjalne drzwi oraz klapy oddymiające. Prace zewnętrzne polegały na odmalowaniu elewacji i wymianie pokrycia dachowego. Inwestycja zrealizowała firma Margo S.C. Zbigniew Goraus, Grzegorz Oślizło, a jej koszt wyniósł ok 1,5 mln zł.

Kolejnym etapem będzie budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem i węzłem sanitarnym oraz poszerzenie biblioteki. Inwestycja będzie realizowana w latach 2020 -2021.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.