pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 7224

Wielki sukces ucznia SP 2 w Pszczynie - został laureatem konkursu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Sebastian Koczy - uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie - został laureatem największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych "Popisz się talentem 2019".

Wielki sukces ucznia SP 2 w Pszczynie
Wielki sukces ucznia SP 2 w Pszczynie · fot. Jolanta Grabowska


Była to już trzecia edycja konkursu zorganizowana przez wydawnictwo Nowa Era. Uczestnicy mieli za zadanie opisać dziecięce marzenia. Sebastian napisał opowiadanie o przyjaźni.

Dokładnie 1313 prac nadesłały dzieci z całej Polski, spośród nich jury wybrało trzydziestu laureatów. Opowiadania zwycięzców wydano w prawdziwej, pokonkursowej książce. "Wielka księga marzeń" jest dostępna w całym kraju. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.

Właśnie na stronie internetowej Nowej Ery ukazał się artykuł o laureatach.
Sebastian udzielił swojego pierwszego w życiu wywiadu:

1. Co jest Twoją pasją? Czym się interesujesz, w jakim obszarze chciałbyś się rozwijać?
Mam wiele różnych zainteresowań. Moją wielką pasją jest sport. Lubię grać w piłkę nożną i koszykówkę. Uwielbiam jeździć na nartach i na rowerze. Interesuję się też muzyką, śpiewam i gram na pianinie. Odkąd pamiętam, rodzice czytają mi książki, bardzo to lubię. A jeszcze większą przyjemność sprawia mi wymyślanie własnych historyjek. Lubię pomagać innym ludziom, dlatego w przyszłości chciałbym zostać lekarzem.

2. Kto zachęcił Cię, by pisać?
Od najmłodszych lat mama i tata czytali mi różne książki, wiersze i opowiadania. Wiele z nich opisywało śmieszne przygody bohaterów. Moja starsza siostra również pisała swoje opowiadania. Ja też chciałem napisać własną książkę, w której mógłbym opisać moje przygody.

3. Kto jest dla Ciebie autorytetem?
Trudno jest mi wybrać jeden autorytet. Uważam, że każdy, kto jest pracowity i wytrwały, jest godny naśladowania. Na pewno w dążeniu do celu autorytetem jest Kamil Stoch, który twierdzi, że "trzeba sto razy przegrać, żeby raz wygrać", a także moi rodzice, którzy zawsze mnie wpierają, pomagają pokonywać trudności i spełniać marzenia.

4. Co myślisz o "Wielkiej księdze marzeń"?
"Wielka księga marzeń" jest wspaniała, są tam naprawdę ciekawe opowiadania. Szczególnie podobają mi się ilustracje. Nie spodziewałem się, że moje opowiadanie będzie w tak ładnie wydanej książce.

5. Opublikowałeś opowiadanie w prawdziwej książce dostępnej w całym kraju. Jaki jest Twój kolejny cel?
Bardzo lubię czytać i recytować wiersze Juliana Tuwima. Kiedyś chciałbym spróbować pisać wiersze tak jak on, ale uważam, że to o wiele trudniejsze od opowiadań.

6. Czy Twoim zdaniem warto jest marzyć? Dlaczego?
Trzeba marzyć! Marzenia są potrzebne każdemu człowiekowi. Dzięki marzeniom nasz świat jest inny, weselszy, bardziej kolorowy. Gdy bardzo chcemy, żeby nasze marzenie się spełniło, dążymy do wyznaczonego celu i przez to stajemy się lepszymi ludźmi.

7. Jakimi cechami trzeba się wykazać, aby marzenie się spełniło?
W dążeniu do celu ważne są cechy takie jak pracowitość, sumienność, wytrwałość i systematyczność.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.nowaera.pl/popiszsietalentem/laureaci-o-sobie

Jolanta Grabowska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj