pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 6381

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Dzień Pizzy w Przedszkolu nr 5

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj

9 lutego powinni kojarzyć wszyscy wielbiciele pizzy. To właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w Przedszkolu nr 5 · fot. Klaudia Konieczny


Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż dzieci uwielbiają ten przysmak pochodzący z Włoch. Zanim zaczęliśmy przygotowywać pizzę, dowiedzieliśmy się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch.

Każda z grup w nieco inny sposób obchodziła ten wyjątkowy dzień. Starszaki odwiedziły pobliską pizzerię, młodsze dzieci delektowały się zamówioną pizzą, a przedszkolaki z dwóch grup bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały samodzielnie pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: oczekiwanie czy wyrośnie ciasto, formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. W tym czasie dzieci pozowały w przygotowanej specjalnie na tę okazję fotobudce. Następnie z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, powstały również piękne prace plastyczne. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest z całą pewnością smaczna i zdrowa.

Klaudia Konieczny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole nr 5 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj