pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 3532

Wolontariuszki AISEC z Rumunii i Meksyku w ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

5 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II odbyła się wyjątkowa lekcja języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję poznać dwie pełne entuzjazmu wolontariuszki z Rumunii i Meksyku, które przyjechały w ramach wymiany dla studentów AISEC. To organizacja zajmującą się rozwiązywaniem problemów społecznych m.in. komunikacyjnych.

Lekcja angielskiego z wolontariuszkami AISEC w ZSO w Pawłowicach - 05.02.2019 · fot. UG Pawłowice


Joanna, która opowiadała o różnorodności rumuńskiego krajobrazu, próbowała zapoznać młodzież z podstawowymi słowami w języku rumuńskim: dzień dobry, do widzenia, dziękuję. Podkreśliła zasadniczą różnicę między oboma językami, polegającą na tym, że polski należy do rodziny języków słowiańskich, a rumuński do rodziny języków romańskich. Nie zabrakło pytań o słynnego Drakulę. Postać legendarnego wampira wzorowana była na historycznej postaci księcia Włada III Palownika, który swych przeciwników wbijał na drewniane pale.

Iza zaprezentowała bardziej odległy i egzotyczny Meksyk. Dziewczyna pochodząca z miasta Mexicali na północy Meksyku, opowiadała o swoim kraju, w którym najważniejsza jest muzyka i taniec. To, co najbardziej ją zaskoczyło w naszym kraju, to dystans w relacjach między ludźmi. W gorącym Meksyku nikt nie mówi o przestrzeni osobistej, a każdą okazję wykorzystuje się do drobnej pogawędki lub bliższego poznania się.

Dziewczyny będą prowadzić zajęcia w ZSO i Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach. Ich pobyt w gminie potrwa do 14 lutego. Tego typu zajęcia to nie tylko trening kompetencji językowych, ale przede wszystkim okazja do poznania ludzi z innych krajów, ich kultury oraz różnego sposobu postrzegania pewnych zjawisk.

W lekcji uczestniczył wójt gminy Pawłowice - Franciszek Dziendziel, który na zakończenie wręczył wolontariuszkom drobne upominki z gminy Pawłowice.

źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj