Nieruchomo�ci Pszczyna Nieruchomo�ci Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1412

[ZDJĘCIE] Ferie w Przedszkolu nr 6 w Pszczynie

W okresie ferii, podczas zmniejszonej frekwencji dzieci zawieszamy zajęcia wynikające z realizowanego cyklicznie programu pracy dydaktycznej w przedszkolu. Wynika to z faktu, aby dzieci, które nie przychodzą do przedszkola nie straciły systematycznie prowadzonych zajęć. Niestety podczas ferii nie mogliśmy korzystać z uroków zimy i bawić się wykorzystując śnieg do różnego rodzaju zabaw.

Ferie w Przedszkolu nr 6 · fot. Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie


Jednak staramy się, aby był to czas, w którym przedszkolaki aktywnie go spędzają. Dzieci spędziły ten czas bardzo wesoło i chętnie przychodziły do przedszkola. Dużo czasu spędziliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym, wykorzystując urządzenia ogrodowe, grając w klasy, berka, tworząc piękne rysunki kolorowymi kredami. Z ogromną frajdą korzystaliśmy z naszej przedszkolnej siłowni dbając o tężyznę fizyczną. Swoją sprawność ruchową podnosiliśmy w zajęciach z mini koszykówki.

Dobrą zabawę mieliśmy także podczas zajęć artystycznych. Tworzyliśmy przepiękne obrazy na szkle malując zimowe pejzaże, jakich nam brakuje za oknem. Nie zapomnieliśmy również o wielkim święcie czyli o dniu Babci i Dziadka. Wprawdzie gościliśmy naszych dziadków przed feriami, ale dzieci wykonały jeszcze wspaniałe laurki z życzeniami.

Wspólne gotowanie to bardzo ciekawe spędzenie zimowego czasu, ponieważ jednocześnie bawi i uczy dlatego i my pobawiliśmy się w kucharzy, przygotowując słodkie smakołyki.

Nie trzeba mówić, jaki wpływ na rozwój umysłowy, wyobraźnię dzieci ma czytanie bajek. Zetknięcie dziecka ze słowem mówionym na trwałe zapada w pamięć dziecka, kształtuje jego wrażliwość. Dlatego też dzieci wysłuchały wiele baśni, legend, poznały twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Czas ferii dobiegł końca, ale przedszkolaki, które spędziły ten czas w przedszkolu na pewno dobrze się bawiły.

Przedszkole Publiczne nr 6

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.