pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 22 stycznia 2020
  • wyświetleń: 4382

Nauczyciele z Łąki wzięli udział w kursie języka angielskiego na Malcie

W dniach od 10-17 stycznia piętnaścioro nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące brało udział w kursie języka angielskiego - "Fluency and English Language Development for Teachers'' w ramach projektu "Kreatywny nauczyciel - zmotywowany uczeń". Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności językowych, potrzebnych do uczestnictwa w kolejnych szkoleniach i kursach zagranicą, mających podnieść jakość kształcenia w placówce.

Uczestnictwo w projekcie unijnym  ,,Kreatywny nauczyciel - zmotywowany uczeń”
fot. Anna Kuś i Teresa Krawieczek


Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 14.30 odbywały się zajęcia w szkole Executive Training Institute ( ETI) Malta, w St. Julian’s. Nasza koordynatorka Ania, wraz z innymi dwoma nauczycielkami uczestniczyła w kursie metodycznym. Pozostali nauczyciele podczas warsztatów pogłębiali wiedzę w zakresie wymowy, słownictwa i gramatyki. Otwartość oraz życzliwość prowadzących w stosunku do uczestników kursu stwarzała miłą, przyjazną atmosferę, sprzyjającą pracy i zespołowej integracji.

Podczas zorganizowanych przez Instytut dwóch wycieczek poznaliśmy również historię, kulturę i tradycje Malty. W trakcie pierwszej odwiedziliśmy najstarsze średniowieczne miasto Malty - Mdinę - Miasto Ciszy, zamieszkiwane raptem przez 292 osoby. Miejsce ujmuje urokliwym labiryntem wąskich uliczek i niezwykłą atmosferą. Obowiązkowym punktem pobytu na Malcie była także jej stolica - Valletta, nastrojowe barokowe miasto, o wyjątkowych budowlach powstałych ze złotego piaskowca. Docenione przez UNESCO, wpisane zostało na światową listę dziedzictwa.

W wolnym czasie zobaczyliśmy także drugą co do wielkości wyspę Malty - Gozo, przepiękną wioskę rybacką - Marsaxlokk, klify Dingli oraz Sliemę. Rozkochały nas w sobie maltańskie przysmaki, z którymi spotkanie było ciekawym kulinarnym doświadczeniem.

Nasz wyjazd był możliwy dzięki środkom unijnym pochodzącym z projektu ERASMUS PLUS. Warto korzystać z tego typu możliwości. Kurs językowy był dla nas nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale i fantastyczną przygodą. Nie tylko w pełni spełnił nasze oczekiwania, ale wręcz je przerósł. Była to niepowtarzalna okazja ku temu, by zdobyć nowe doświadczenia, wymienić poglądy oraz zmotywować siebie i innych do kolejnych wyzwań.

Teresa Krawieczek, Anna Kuś

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.