pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 7 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5086

Międzynarodowa wymiana uczniów PZS nr 2 ze szkołą w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

To już piąta wymiana uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie ze szkołą Institut Olivier Gran w Figueres znajdującą się w północno-wschodniej części Hiszpanii, w Katalonii.

Reklama

Międzynarodowa wymiana uczniów PZS nr 2 ze szkołą w Hiszpanii · fot. PZS nr 2


Dzięki wymianom zagranicznym młodzi ludzie mają możliwość tworzenia pozytywnej zmiany we własnym życiu. Wyjazdy zagraniczne to przede wszystkim rozwój osobisty oraz sposób na budowanie tolerancji i międzykulturowego porozumienia.

Tydzień spędzony w domach hiszpańskich rodzin to z pewnością doskonała okazja, by poznać styl życia, kuchnię, czy żeby podszkolić język - w PZS 2 uczniowie mają możliwość wyboru języka hiszpańskiego.

Podczas intensywnego wyjazdu młodzież z PZS nr 2 zwiedziła tak malownicze miejsca, jak portowe miasteczko Cadaqués, wybrzeże Costa-Brava, Gironę, czy Figueres - miejscowość, w której urodził się i zmarł Salvador Dali - to tu znajduje się słynne muzeum artysty.

Nasi uczniowie spędzili aktywnie cały tydzień uczestnicząc także w codziennych zajęciach swoich hiszpańskich kolegów, zostali wprowadzeni w ich życie i zwyczajne obowiązki. Wymiany uczniowskie dają możliwość zaznajomienia się z obcą kulturą, poznania nowych ludzi, nauczenia się samodzielności oraz zdobycia doświadczenia, które mogą wykorzystać w dorosłym życiu.

Na rewizytę naszych hiszpańskich przyjaciół czekamy w marcu 2020. Wtedy też będziemy mogli się zrewanżować i dać z siebie 100% zaangażowania, by wrócili do swoich domów zadowoleni i szczęśliwi, tak jak my.

Opiekunkami i profesjonalnymi organizatorkami wymiany były nauczycielki PZS nr 2 - Beata Skrzypczyk i Anna Świtlik.

PZS nr 2 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj