pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 2 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2552

Podsumowanie projektu stażowego ZSZiO w Woli

17 grudnia uroczyście podsumowaliśmy kolejny nasz projekt pod nazwą "Uczniowie ZSZiO w Woli zdobywają doświadczenie zawodowe na Półwyspie Iberyjskim".

Podsumowanie projektu "Uczniowie ZSZiO w Woli zdobywają doświadczenie zawodowe na Półwyspie Iberyjskim · fot. Lucyna Pękała


W ramach tego projektu 34 uczniów naszej szkoły wyjechało na 4-tygodniowy staż zawodowy wiosną do Portugalii oraz jesienią do Hiszpanii. Byli to uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektryk, technik logistyk, technik mechatronik oraz elektryk (Branżowa szkoła I stopnia). Mobilności zostały zrealizowane w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Kwota przyznanego dofinansowania: 407 571,90 PLN. Koordynatorką obu mobilności była p. Lucyna Pękała. Zwieńczeniem przedsięwzięcia stało się wręczenie uczestnikom i opiekunom Certyfikatów i dokumentów Europass Mobilność, które potwierdzają nabyte podczas stażu umiejętności i kompetencje.

Spotkanie uhonorowali swoją obecnością: wicestarosta Powiatu Pszczyńskiego Damian Cieszewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie Marcin Leśniewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Bernadeta Sojka - Jany, prezes Centrum Przedsiębiorczości S.A. Janusz Kasza, dyrektor PZS nr1 w Pszczynie Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr2 w Pszczynie Piotr Cygan, kierownik warsztatów szkolnych PZS nr1 w Pszczynie Dariusz Chromik, ks. proboszcz parafii M.B. Piekarskiej w Woli Bogumił Mazurczyk, rodzice stażystów, przedstawiciele pracodawców lokalnych oraz uczniowie SP w Miedźnej i SP we Frydku wraz z opiekunami.

Lucyna Pękała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.