pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3258

Kopciuszek po ślonsku, czyli żywa lekcja regionalizmu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, a zarazem uczestnicy zajęć koła teatralno-regionalnego działającego w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej zaprosili uczniów SP1 w Pszczynie na żywą lekcje regionalizmu.

Kopciuszek po ślonsku czyli żywa lekcja regionalizmu · fot. POPP


Młodzież zaprezentowała w poniedziałek 2 grudnia przedstawienie "Jak się Kopciuch na bal łoblykoł". Edukacyjny spektakl, mający na celu zapoznanie z elementami stroju pszczyńskiego, obejrzało ponad 140 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich, które z entuzjazmem śledziły nową wersję "Kopciuszka" i wysłuchały utworów ludowych na akordeon i bęben. Spektakl miał charakter interaktywny, dzieci wraz z młodzieżą zatańczyły na balu u księcia pszczyńskiego. W tym samym dniu, młodzież zaprezentowała spektakl dla kolegów i koleżanek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

W przedstawieniu wzięli udział: Sabina Jaromin, Justyna Pudełko, Natalia Szkoda, Weronika Sakrajecka, Patrycja Gruszka, Klaudia Nycz, Zofia Wojciech, Izabella Rom, Paweł Pojda, Piotr Pająk, Kacper Wilczek, Tobiasz Grzywa.

Oprawa muzyczna: Jarosław Jacek - akordeon, Małgorzata Ficek- saksofon i Adrian Jarosz - bęben.

Mirella Korczyk-Kaczmarek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj