pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2488

[ZDJĘCIA] O ekologii w Przedszkolu w Ćwiklicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 10 w Ćwiklicach" podaj

W roku szkolnym 2019/20 w Przedszkolu w Ćwiklicach realizowany jest projekt edukacyjny opracowany przez Radę Pedagogiczną - "Przedszkolaki na straży przyrody".

O ekologii w Przedszkolu w Ćwiklicach - 20.11.2019 · fot. Przedszkole w Ćwiklicach


Wiedzę przyrodniczą kształtujemy przez całe życie, a edukacja przyrodnicza to jeden z najważniejszych tematów realizowanych podczas edukacji przedszkolnej. Zgodnie z zasadą "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" postawy ekologiczne zaszczepione w przedszkolu będą procentowały w przyszłości zwłaszcza że, środowisko naturalne XXI wieku podlega szczególnej ochronie.

20 listopada w Przedszkolu w Ćwiklicach odbyły się warsztaty "Malowane eko-torby", które miały nauczyć dzieci dbania o otaczające nas środowisko naturalne i pokazać, jak redukować ilości jednorazowych torebek foliowych. Przedszkolaki podczas warsztatów malowały odpowiednimi farbami torbę wykonaną z trwałego materiału, która będzie mogła być wykorzystywana wielokrotnie.

Świadomość posiadania tak wyjątkowo wyglądającej torby zachęciła dzieci do aktywności plastycznej i wyzwoliła wiele pozytywnych emocji. Przedszkolaki posiadając takie torby niewątpliwie będą chciały zabierać ją na zakupy z rodzicami. Tak więc dzieci dzięki warsztatom i prowadzonej edukacji ekologicznej włączą rodziców do dbania o środowisko naturalne.

Dzieci oraz Rada Pedagogiczna Przedszkola bardzo serdecznie dziękuje Sołtysowi Ćwiklic Panu Ludwikowi Kolnemu i Radzie Soleckiej oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie warsztatów.

Przedszkole w Ćwiklicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 10 w Ćwiklicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 10 w Ćwiklicach" podaj